10:13 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiuo metu Jungtinės Amerikos Valstijos ieško partnerių, kurie perimtų veiklą, kurią anksčiau vykdė PSO

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. JAV išstos iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 2021 metų liepą, ketvirtadienį pranešė JAV Valstybės departamentas.

  "Kai prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie JAV pasitraukimą iš organizacijos, jis aiškiai leido suprasti, kad ieškosime skaidresnių ir patikimesnių partnerių. Pasitraukimas įsigalios 2021 metų liepos 6 dieną", — rašoma departamento atstovės Morgan Ortagus pranešime.

  Anot jos, Jungtinės Amerikos Valstijos šiuo metu ieško partnerių, kurie perimtų veiklą, kurią anksčiau vykdė PSO.

  "Iki 2021 metų liepos mėnesio JAV sumažins bendravimą su PSO, be kita ko, atšaukdamos Sveikatos apsaugos departamento atstovus iš PSO būstinės, regioninių ir valstybinių biurų", — sakė Ortagus.

  Vašingtonas gegužės 19 dieną pareiškė, kad visiškai nustos finansuoti Pasaulio sveikatos organizaciją, taip pat persvarstys savo narystę joje, jei ten nebus vykdomos JAV reikalaujamos reformos. Trampas teigė, kad jo administracija ištyrė PSO reakciją į koronaviruso pandemiją. Pasak jo, organizacija praleido arba ignoravo įvairius įspėjamuosius infekcijos požymius.

  Anksčiau Trampas sakė, kad JAV nukreips lėšas, kurios buvo skirtos PSO, į kitus pasaulio kraštus bei neatidėliotiniems visuomenės sveikatos poreikiams tenkinti.

  Dar šia tema

  NI naują Rusijos ginklą pavadino Vakarų tankų žudiku
  JAV žurnalistas pareiškė, kad Rusija atskleidė NATO "neįsivaizduojamas klaidas"
  Pentagono vadovas papasakojo apie JAV ir TSRS kovą po Antrojo pasaulinio karo
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV

  Svarbiausios temos