06:45 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (197)

  Pagal pirminę informaciją, apie 40 % visų šalyje užsikrėtusiųjų yra užsikrėtę D614G. Mokslininkas pažymėjo, kad siekiant gauti tikslesnį vaizdą atliekama daugiau tyrimų

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Indonezijoje buvo atrasta modifikuota naujo koronaviruso COVID-19 padermė, kuri mokslininkų pavadinta D614G ir yra labiau užkrečiama. Apie tai "Reuters" pranešė Džakartoje įsikūrusio Eijkmano molekulinės biologijos instituto direktoriaus pavaduotoja Heravati Sudoyo.

  Pasak jos, viruso padermė buvo nustatyta genomo sekos duomenyse iš instituto surinktų mėginių.

  Indonezijos universiteto epidemiologas Syahrizal'as Syarif'as teigė, kad indoneziečiai turėtų būti budrūs, nes, jo skaičiavimais, užsikrėtusių žmonių skaičius šalyje iki metų pabaigos gali išaugti iki 500 000.

  "Padėtis rimta. Viruso perdavimas dabar nekontroliuojamas", — sakė jis ir pridūrė, kad aptiktų infekcijų skaičius gali būti daug didesnis, jei laboratorijos sugebėtų kasdien apdoroti daugiau mėginių.

  Jis sakė, kad pagal pirminę informaciją apie 40 % visų šalyje užsikrėtusiųjų yra užsikrėtę D614G. Jis pažymėjo, kad siekiant gauti tikslesnį vaizdą atliekama daugiau tyrimų.

  Mokslininkas teigė, kad esant D614G virusas perduodamas greičiau. Tačiau jis teigė, kad nėra mokslinių įrodymų, jog žmogui sunkiau pakęsti šią infekciją.

  Kaip pažymėjo "Reuters", anksčiau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė, kad mutacija buvo atrasta dar vasario mėnesį imant mėginius iš pacientų Europoje ir Amerikoje, taip pat nustatyta Singapūre, Malaizijoje bei Indonezijoje.

  Liepos viduryje Rusijos ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova vyriausybės koordinacinės tarybos, kovojančios su COVID-19 plitimu, posėdyje sakė, kad šalyje nustatyta daugiau nei šimtas naujo koronaviruso padermių. Šie mėginiai tapo reikšmingu indėliu į pasaulinę viruso kintamumo stebėseną, sakė ji.

  Liepos pabaigoje Vietnamo valdžia paskelbė, kad atsiranda labiau užkrečiama koronaviruso rūšis. Ji buvo rasta Da Nange, iš miesto buvo evakuota apie 80 tūkst. PSO atstovas Vietname RBC sakė, kad koronavirusas, kurio protrūkis įvyko Da Nange, yra panašus į virusą, cirkuliuojantį kitose šalyse šį mėnesį. Komentuodamas pranešimus, kad Da Nange nustatytas viruso tipas turi didesnį gebėjimą užkrėsti žmones, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas patikino, kad nėra jokių priežasčių nerimauti.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 25,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 847 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (197)

  Dar šia tema

  Izoliacijai patalpų neturinčios savivaldybės raginamos kreiptis į kitas savivaldybes
  Paskelbtas naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje
  Tegai:
  koronavirusas, Indonezija

  Svarbiausios temos