09:57 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (123)

  Nors Amerikos valdžia sugebėjo susitarti dėl maždaug 800 milijonų vakcinos dozių pirkimo, Briuselis iki šiol pasirašė susitarimą tik dėl 300 milijonų dozių

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Vokietija ir kitos ES šalys labai atsilieka nuo JAV ir Didžiosios Britanijos, siekdamos aprūpinti savo gyventojus pakankamu vakcinos kiekiu nuo naujos koronavirusinės infekcijos, praneša RIA Novosti, remdamasi laikraščiu "Welt am Sonntag".

  Leidinyje pažymima, kad JAV preliminariai sutiko iš maždaug šešių skirtingų gamintojų įsigyti apie 800 milijonų vakcinos dozių. Be to, anot laikraščio, vėliau JAV gali įsigyti dar 1,4 milijardo vakcinos dozių. Savo ruožtu JK yra pasirašiusi 340 milijonų vakcinos dozių pirkimo iš šešių gamintojų sutartis.

  Priešingai, Europos Komisija sutiko iš farmacijos bendrovės "AstraZeneca" įsigyti tik 300 milijonų vakcinos dozių 446 milijonams ES valstybių narių gyventojų — su galimybe įsigyti dar 100 milijonų.

  Atsakydama į vokiečių laikraščio prašymą, EK pareiškė, kad susitarimas jau pasirašytas su "AstraZeneca" ir kad "visomis kryptimis" dirbama siekiant susitarti su kitomis įmonėmis.

  Pasak laikraščio, "Vokietija ir ES rizikuoja likti už nugaros" JAV ir Didžioji Britanija.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 26,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 871 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (123)
  Tegai:
  koronavirusas, Europos Komisija, JAV, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos