06:17 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Nors Lietuva yra šalių reitingo pagal vaikų gerovę pabaigoje, joje užfiksuotas aukštas vaikų pasitenkinimo gyvenimu lygis

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Jungtinių Tautų Vaikų fondas (UNICEF) pirmoje šalių reitingo pagal vaikų gerovę eilutėje pažymėjo Nyderlandus, antroje ir trečioje pozicijose atsidūrė Danija ir Norvegija. Tai rodo organizacijos atliktas tyrimas.

  Ekspertai palygino vaikų psichinės ir fizinės sveikatos, akademinio pasirengimo ir socialinių įgūdžių rodiklius 41 pasaulio šalyje.

  Išanalizavę tyrimų duomenis, ekspertai padarė išvadą, kad Nyderlandų vaikai jaučiasi geriausiai.

  Danija ir Norvegija yra antroje ir trečioje pozicijose bendrame fondo sudarytame reitinge, o Šveicarija ir Suomija — ketvirtoje ir penktoje pozicijose.

  Lietuva šiame reitinge užėmė 33 vietą, jos kaimynės Estija ir Latvija — 23 ir 28 atitinkamai.

  Nyderlandai taip pat užima pirmąją vietą šalių, kuriose vaikai labiausiai patenkinti savo gyvenimu, sąraše — tokių vaikų dalis šioje šalyje siekia 93 %.

  Aukštas vaikų pasitenkinimo gyvenimu lygis taip pat užfiksuotas Meksikoje (86 %), Rumunijoje (85 %), Suomijoje (84 %), Kroatijoje (82 %), Šveicarijoje (82 %), Ispanijoje (82 %) ir Lietuvoje (82 %).

  Mažiausiai, fondo tyrimų duomenimis, patenkinti savo gyvenimu vaikai Turkijoje — patenkintų gyvenimu vaikų dalis šioje šalyje siekia 53 proc.

  Dar šia tema

  Vilniuje bus įkurtas kompleksinių paslaugų centras neįgaliems vaikams
  COVID-19 pasekmės: kaip bus organizuojamas vaikų maitinimas mokyklose
  Veryga ramina tėvus: niekas neišveš vaikų į ligoninę be tėvų žinios
  Vyriausybė leido į Lietuvą atvykti užsieniečių vaikams, taip pat į artimųjų laidotuves
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Lietuva, vaikai

  Svarbiausios temos