16:54 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (271)

  Ketvirtį amžiaus parlamente dirbantis ministras pažymėjo, jog apribojimų įvedimas greičiau lemia "politikos sugriežtinimą"

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Vokietijos ekonomikos ministras Pėteris Altmaieris pareiškė nežinantis nė vieno atvejo, kai tokia šalis kaip Rusija pakeistų savo poziciją dėl jai taikomų sankcijų.

  "Aš esu parlamente 26 metus... Nežinau nė vieno atvejo, kai sankcijos priverstų tokią šalį kaip Rusija pakeisti savo elgesį", — pasakė Altmaieris Vokietijos televizijos kanalo "ARD" eteryje.

  Pasak ministro, apribojimų įvedimas greičiau lemia "politikos griežtinimą". Kita vertus, Altmaieris neatmetė sankcijų Rusijai dėl padėties aplink rusų tinklaraštininką Aleksejų Navalną.

  Navalnas rugpjūčio 20 dieną buvo paguldytas į ligoninę Omske po to, kai lėktuve pasijuto prastai. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  Vėliau tinklaraštininkas lėktuvu buvo nugabentas į Vokietiją. Trečiadienį Vokietijos vyriausybė su nuoroda į karo medikus pareiškė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodingų karo medžiagų grupės "Novičiok" substancija. Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialią užklausą dėl šios situacijos.

  Dar Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo atlikti savo patikrinimus. Rusijos ambasada Berlyne sakė, kad laukia iš Vokietijos maksimaliai operatyvaus atsakymo į Rusijos generalinės prokuratūros rugpjūčio 27 d. paklausimą dėl teisinės pagalbos suteikimo Navalno byloje. Rusija yra suinteresuota ir nori išsiaiškinti situaciją, tam reikia informacijos iš Vokietijos, kurios kol kas nėra, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Kaip jis sakė penktadienį, atsakydamas į žurnalistų klausimus, de facto vykdomi tyrimo veiksmai dėl situacijos su Navalnu, ir jei bus patvirtintas nuodingos medžiagos buvimas, tyrimas bus pradėtas ir de jure.

  Pirmadienį Berlyno "Šaritė" klinika pranešė, kad Navalno būklė pagerėjo, jis išvestas iš komos.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (271)

  Dar šia tema

  Vokietija ragina nesiaurinti Navalno incidento temos iki "Nord Stream-2"  
  Rusijos ambasadorius buvo iškviestas į Austrijos URM dėl situacijos su Navalnu
  Čekijos lyderis nustebintas planu susieti Navalno bylą su "Nord Stream-2"
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos