05:49 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Operacijoje dalyvaus Britanijos karinių jūrų pajėgų fregata ir tanklaivis, JAV karinių jūrų pajėgų eskadrinis minininkas ir Norvegijos fregata, palaikoma danų patrulinio lėktuvo

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. NATO karinės jūrų pajėgos surengs operaciją Tolimojoje Šiaurėje, "siekdamos parodyti savo pasiryžimą laikytis navigacijos laisvės regione", sakoma Britanijos karinių jūrų pajėgų pranešime.

  Operacijoje dalyvaus "23 Sutherland" tipo fregata ir Jungtinės Karalystės karinių jūrų pajėgų tanklaivis "Tidespring". Taip pat dalyvaus JAV karinių jūrų pajėgų "Arleigh Burke" klasės eskadrinis minininkas "USS Ross" ir Norvegijos fregata "Thor Heyerdahl", palaikoma danų patrulinio lėktuvo.

  "Britanija, JAV, Danija ir Norvegija bendradarbiauja, kad padidintų mūsų pasirengimą veikti Tolimojoje Šiaurėje, taip pat atsparumą regione, kuris gyvybiškai svarbus Britanijos interesams", — sakoma Britanijos laivyno pranešime.

  Operacija taps gegužės mėnesį vykusių pratybų, kurių metu Barenco jūroje buvo dislokuota britų fregata "Kent", tęsiniu.

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu praėjusią savaitę pareiškė, kad NATO siekis demonstruoti jėgą didinant bloko žvalgybinės veiklos intensyvumą prie Rusijos sienų kelia susirūpinimą Maskvai.

  Liepos mėnesį Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO valstybės narės, prisidengdamos kaltinimais Rusijos atžvilgiu dėl Arkties "militarizavimo", ten toliau plėtoja savo karinį potencialą.

  Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu leidiniui "Die Welt" pareiškė, kad Maskva aktyviai veikia Arktyje, stiprina savo pajėgas Viduržemio jūros regione, o Rusijos kariuomenės padaliniai stovi tiesiai prie išorinių NATO sienų. Rusijos užsienio reikalų ministerija šiuos pareiškimus laiko prieštaraujančiais logikai ir sveikam protui, nes ne Užsienio reikalų ministerija "artėja prie NATO, o NATO nuosekliai plečiasi, toliau juda link Rusijos sienų".

  Dar šia tema

  JAV žurnalistas pareiškė, kad Rusija atskleidė NATO "neįsivaizduojamas klaidas"
  Karo ekspertas: Rusijos reakcija į provokacijas erzina NATO
  Nufilmuota, kaip MiG-31 perėmė NATO lėktuvus virš Barenco jūros
  Tegai:
  Karinės jūrų pajėgos, Didžioji Britanija, NATO

  Svarbiausios temos