18:39 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (349)

  Pasak įstaigos ministro pavaduotojo, abu opozicionieriai vykdo visas atitinkamas sienos kirtimo procedūras ir gali laisvai judėti po šalį

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Baltarusijos opozicijos koordinavimo tarybos nariai Antonas Rodnenkovas ir Ivanas Kravcovas neužsibuvo Ukrainos teritorijoje, spaudos konferencijoje sakė Ukrainos vidaus reikalų ministro pavaduotojas Antonas Geraščenka. Transliacija vyko Facebook'e.

  Pasak jo, Rodnenkovas ir Kravcovas yra pasienio punkte, Ukrainos teritorijoje, ir gali laisvai judėti po šalį, niekas jų nesulaikė.

  Geraščenka informaciją apie opozicionierių sulaikymą, apie kurį anksčiau Baltarusijos valstybės sienos komitetas pranešė RIA Novosti, pavadino melu.

  Vėliau Ukrainos pasienio tarnyba RIA Novosti pranešė, kad Rodnenkovas ir Kravcovas perėjo kontrolę ir išvyko į Ukrainos teritoriją.

  Anksčiau Kravcovas, Rodnenkovas ir Baltarusijos opozicijos koordinacinės tarybos prezidiumo narė Marija Kolesnikova automobiliu bandė išvykti iš Baltarusijos į Ukrainą. Komiteto duomenimis, Kravcovui ir Rodnenkovui pavyko išvykti iš respublikos teritorijos, o Kolesnikova buvo sulaikyta, taip pat pažymėta, kad ji buvo "išstumta" iš automobilio.

  Vėliau komitetas RIA Novosti pareiškė, kad Kravcovas ir Rodnenkovas buvo sulaikyti Ukrainos teritorijoje. Baltarusijos valstybės sienos komitetas pranešė, kad Kravcovas ir Rodnenkovas turi leidimą gyventi Ukrainoje.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, dabartinį Baltarusijos lyderį Aleksandrą Lukašenką laimėjo šeštąjį kartą. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų ir teigia, kad juos laimėjo Tichanovskaja. Pati buvusi kandidatė po oficialaus pralaimėjimo rinkimuose išvyko į Lietuvą.

  Po rinkimų šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Tada teisėsaugos institucijos nustojo vaikyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (349)

  Dar šia tema

  Baltarusijos pasieniečiai įvardijo Kolesnikovos sulaikymo priežastį
  Ukrainos VRM: Kolesnikova yra Baltarusijos teritorijoje
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Baltarusija, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Ukraina

  Svarbiausios temos