08:54 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Diagnozę, kuri buvo nustatyta rusui Vokietijoje, jis pavadino "fantastiška prielaida", nepatvirtinta "nei dokumentais, nei kliniškai"

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. "Novičiok" preparatas tikrai negalėjo pabloginti Aleksejaus Navalno būklės, sakė Omsko 1-osios greitosios pagalbos ligoninės Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėjas, Omsko srities ir Sibiro federalinės apygardos vyriausiasis toksikologas Aleksandras Sabajevas, praneša RIA Novosti.

  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  Diagnozę, kuri buvo nustatyta rusui Vokietijoje, jis pavadino "fantastiška prielaida", nepatvirtinta "nei dokumentais, nei kliniškai".

  "Apsinuodijus organofosfato junginiu, neįmanoma išgelbėti žmogaus be ultrahemodiafiltravimo procedūros. Mes šios procedūros neatlikome, nes nebuvo jokių indikacijų, tai yra, nebuvo apsinuodijimo. <...> Jis pas mus būtų miręs per pirmąsias valandas. Tiksliau tariant, tarp 18 ir 22 valandos jis jau būtų miręs. Tai yra rimtas apsinuodijimas. Organinis fosforo junginys yra labai rimtas nuodas", — paaiškino Sabajevas.

  Gydytojas pažymėjo, kad visi laboratoriniai biologinių medžiagų, paimtų iš paciento, tyrimai buvo atlikti Omsko ekspertų laboratorijose ir federalinėse įstaigose. Sabajevas pabrėžė, kad tai nebuvo paprasti tyrimai — jie patys ieškojo galimų medžiagų ir skilimo produktų pėdsakų.

  "Tyrimas buvo atliktas teismo medicininės ekspertizės biure. Tai yra ekspertų klasės įranga, todėl neįmanoma ja nepasitikėti. Ši įranga yra pagaminta JAV", — žurnalistams sakė Sabajevas.

  Jis pridūrė, kad įranga yra labai jautri.

  Toksikologas taip pat pabrėžė, kad Omsko gydytojai negavo jokių duomenų apie Navalno būklę iš kolegų iš Vokietijos.

  "Mūsų iniciatyva 23 dieną buvo pateikti duomenys tiek iš mūsų pusės, tiek iš vokiečių gydytojų. Tačiau tuo mūsų bendravimas baigėsi rugpjūčio 23 dieną", — pridūrė gydytojas.

  Jis patikslino, kad su vokiečių medikais daugiau susisiekti nepavyko.

  Aleksejaus Navalno hospitalizavimas

  Navalnas buvo paguldytas į ligoninę rugpjūčio 20 dieną Omske, kai jis blogai pasijuto lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Rusijos gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Sibiro ekspertai paciento kraujyje ir šlapime nerado jokių nuodų pėdsakų.

  Vėliau pacientas buvo išvežtas į Vokietiją. Praėjusią savaitę Vokietijos vyriausybė paskelbė, kad rusas apsinuodijo "Novičiok" grupės medžiaga.

  Maskva išsiuntė oficialų paklausimą Berlynui dėl situacijos su Navalnu.

  Dar šia tema

  Vokietijos vyriausybė mano, kad Navalnas galėjo būti apnuodytas
  Vokietija gali įvesti sankcijas Rusijai dėl Navalno
  Rusijos ambasadorius buvo iškviestas į Austrijos URM dėl situacijos su Navalnu
  Vokietija ragina nesiaurinti Navalno incidento temos iki "Nord Stream-2"  
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos