08:12 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Pasak Pompėjaus, Vašingtonas yra labai susirūpinęs pranešimais apie tai, kas vyksta su Kolesnikova ir kitais Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos nariais, įskaitant Antoną Rodnenkovą ir Ivaną Kravcovą

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Vašingtonas svarsto galimybę įvesti naujas sankcijas Minskui, sakė valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, komentuodamas Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos narės Marijos Kolesnikovos sulaikymą.

  "Jungtinės Valstijos, bendradarbiaudamos su mūsų partneriais ir sąjungininkais, svarsto papildomas tikslines sankcijas, kad būtų užtikrinta atsakomybė tiems, kurie susiję su Baltarusijos žmogaus teisių pažeidimais ir represijomis", — cituoja rašytinį pareiškimą RIA Novosti.

  Valstybės sekretorius taip pat išreiškė susirūpinimą pranešimais, kad Kolesnikova buvo "pagrobta" ir buvo bandoma ją priverstinai išsiųsti į Ukrainą kartu su kitais Koordinacinės tarybos atstovais.

  Baltarusijos pasieniečiai vakar paskelbė, kad opozicijos tarybos atstovai Antonas Rodnenkovas, Marija Kolesnikova ir Ivanas Kravcovas perėjo sienos ir muitinės kontrolę ir patraukė link Ukrainos. Vėliau paaiškėjo, kad Kolesnikova buvo sulaikyta.

  Baltarusijos valstybės sienos komiteto duomenimis, automobilis su opozicionieriais pakeliui susitiko su pasienio sargyba ir greitai įsibėgėjo, sukeldamas grėsmę kario gyvybei. Kolesnikova buvo "išstumta" iš automobilio.

  Koordinacinės tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška savo ruožtu teigė, kad valdžia bandė per prievartą išvežti Kolesnikovą į Ukrainą, tačiau ji pasienyje suplėšė savo pasą.

  Buvusio pretendento į Baltarusijos prezidento postą Viktoro Babarikos būstinė patikslino, kad Kolesnikova yra Mozyrio pasieniečių būryje.

  Prieš tai ryte su Kolesnikova, Kravcovu ir Rodnenkovu nutrūko ryšys. Jų bendražygiai pranešė, kad, remiantis tam tikra informacija, Kolesnikovą Minsko centre sulaikė nežinomi asmenys, įsodino į mikroautobusą ir išsivežė.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Dar šia tema

  Revoliucijos lyderių kaita Baltarusijoje — kodėl tai svarbu Lietuvai?
  Ukrainos VRM paneigė informaciją apie Kravcovo ir Rodnenkovo ​​sulaikymą
  Baltarusijos pasieniečiai įvardijo Kolesnikovos sulaikymo priežastį
  Tegai:
  Marija Kolesnikova, Baltarusija, JAV

  Svarbiausios temos