10:09 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Pasak jos, informaciniame lauke aplink įvykius veikia "Rusijos propaganda", tačiau ji tiksliai nenurodė, kur, jos manymu, tai pasireiškia

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja, kuri šiuo metu yra Lietuvoje, įrašė kreipimąsi į rusus, kur ji rusus ir baltarusius pavadino broliškomis tautomis.

  "Baltarusiai ir rusai visada buvo kaimynai ir artimi draugai. Esu įsitikinusi, kad tokie liks ir ateityje", — sakė ji.

  Taip pat Tichanovskaja mano, kad informaciniame lauke aplink įvykius veikia "Rusijos propaganda", tačiau ji savo kreipimesi nenurodė, kur, jos manymu, tai pasireiškia, nors Rusijos žiniasklaida plačiai apšviečia tiek valdžios institucijų, tiek Baltarusijos opozicijos veiksmus ir pareiškimus.

  Tichanovskaja pažymėjo, kad Lukašenka dalyvavo rinkimuose "neturėdamas jokių šansų būti perrinktas ir be realios paramos".

  "Todėl Lukašenka pasirinko vienintelę taktiką, kurią žino — neleisti dalyvauti rinkimuose nepriklausomiems kandidatams ir grūsti juos į kalėjimus bei tremti iš šalies, taip pat — atsisakyti tarptautinių stebėtojų paslaugų ir kliudyti Baltarusijos piliečiams teisėtai stebėti rinkimus", — sakė ji.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose Lukašenka laimėjo šeštą kartą. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų ir mano, kad juos laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Po rinkimų šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą.

  Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Dar šia tema

  "Šiaip sau neišeisiu". Apie ką kalbėjo Lukašenka interviu Rusijos žiniasklaidai
  Ekspertas papasakojo, kada Lukašenka gali pasitraukti iš Baltarusijos prezidento posto
  Skvernelis su Norvegijos premjere aptarė situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos