19:04 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Pirmadienį Kolesnikovos šalininkai pranešė, kad jos artimieji pateikė milicijai skundą dėl opozicijos politikės dingimo

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos narės Marijos Kolesnikovos gynyba pranešė, kad ji yra tardymo izoliatoriuje.

  "Taip, ji yra tardymo izoliatoriuje, bandau ten patekti, aiškinsimės", — RIA Novosti sakė Kolesnikovos advokatė Liudmila Kazak.

  Anksčiau buvusio pretendento į Baltarusijos prezidento postą Viktoro Babarikos būstinė pranešė, kad Kolesnikova yra Minsko 1-ajame tardymo izoliatoriuje, Volodarskio gatvėje.

  Savo ruožtu Kazak pažymėjo, kad Kolesnikovos uždarymas į tardymo izoliatorių greičiausiai reiškia, kad opozicionierė dabar turi procesinį įtariamojo statusą. "Kadangi ji yra tardymo izoliatoriuje, ji mažų mažiausiai yra įtariamoji", — sakė Kazak.

  Anot jos, kalbama greičiausiai apie baudžiamąją bylą, pradėtą dėl Koordinacinės tarybos įsteigimo.

  Pagrindinėje Koordinacinėje tarybos sudėtyje yra 75 žmonės. Jie išrinko septynių žmonių prezidiumą, iš kurio Minske dabar laisva yra tik Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksievič.

  Anksčiau prezidiumo narys Maksimas Znakas pažymėjo, kad balsavimas už tam tikrus sprendimus vyksta per "Telegram" pokalbį, taip pat papasakojo, kad artimiausiomis dienomis bus baigta formuoti pagrindinė tarybos sudėtis — iki 110 žmonių. Patį Znaką iš būstinės Veros Charužajos gatvėje išsivežė kaukėti vyrai. Znako advokatas pranešė, kad Tardymo komitetas atlieka Znako atžvilgiu tyrimo veiksmus.

  Pirmadienį Kolesnikovos šalininkai pranešė, kad jos artimieji pateikė milicijai skundą dėl opozicijos politikės dingimo. Prieš tai Baltarusijos žiniasklaida pranešė, kad Kolesnikovą neva pagrobė nežinomi asmenys Minsko centre, taip pat buvo paskelbtas tariamo pagrobimo vaizdo įrašas. Antradienį Baltarusijos valstybės sienos komitetas pranešė, kad opozicinės Baltarusijos tarybos atstovai Ivanas Kravcovas ir Antonas Rodnenkovas paliko respublikos teritoriją ir išvyko į Ukrainą, o Kolesnikova buvo sulaikyta.

  Anksčiau Baltarusijos opozicijos atstovai, kurie nesutiko su prezidento rinkimų rezultatais, paskelbė apie Koordinacinės tarybos sukūrimą. Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą pagal Baudžiamojo kodekso 361 straipsnį "Raginimas imtis veiksmų, siekiant pakenkti Baltarusijos Respublikos nacionaliniam saugumui", kuriuo numatomas laisvės atėmimas iki penkerių metų.

  Kaip teigia prokuratūra, Koordinacinės tarybos veikla siekiama užgrobti valdžią ir pakenkti Baltarusijos nacionaliniam saugumui. Opozicijos taryba teigia, kad visi jos nustatyti tikslai ir metodai yra teisėti, pagrįsti respublikos Konstitucija.

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos Lukašenka laimėjo šeštą kartą, prasidėjo masiniai opozicijos protestai. CRK duomenimis, Lukašenka surinko 80,1 % balsų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Ukrainos VRM paneigė informaciją apie Kravcovo ir Rodnenkovo ​​sulaikymą
  Baltarusijos pasieniečiai įvardijo Kolesnikovos sulaikymo priežastį
  Lukašenka pakomentavo Marijos Kolesnikovos sulaikymą
  Tegai:
  Marija Kolesnikova, prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos