22:13 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (472)

  Buvęs Lenkijos ministras pirmininkas pasiūlė Nobelio taikos premiją skirti Baltarusijos opozicijos lyderei Svetlanai Tichanovskajai ir jos vyrui Sergejui

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Buvęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, didžiausios visos Europos partijos — Europos liaudies partijos — vadovas Donaldas Tuskas pasiūlė Nobelio taikos premijai nominuoti Baltarusijos opozicijos atstovus Sergejų ir Svetlaną Tichanovskius.

  "Tikiu, kad tai bus stiprus signalas, jei ES nominuos Svetlaną Tichanovskalą ir jos vyrą Sergejų, kuris vis dar kalėjime, Nobelio taikos premijai, siekiant pagerbti visus baltarusius, sulaikytus šiuo taikiausiu metų laiku", — parašė jis savo Twitter paskyroje.

  Masinės protesto akcijos visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Lukašenka — oficialiais CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų, Tichanovskaja — 10,12 %.

  Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja
  © AP Photo / Mindaugas Kulbis

  Pirmosiomis dienomis prieš protestuotojus, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, buvo naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos, guminės kulkos, vėliau saugumo pajėgos nustojo sklaidyti demonstrantus. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau nei 6,7 tūkst. žmonių, trys žmonės žuvo, šimtai buvo sužeisti, įskaitant policijos pareigūnus ir OMON atstovus.

  Opozicija nepripažino rinkimų rezultatų, Tichanovskaja išvyko į Lietuvą. Jos bendražygiai tvirtina, kad ji tai turėjo padaryti spaudžiama oficialios respublikos valdžios. Jos vyras Sergejus, kuris kandidatavo į prezidento postą, nuo gegužės dėl kelių kaltinimų, įskaitant viešosios tvarkos sutrikdymą, rinkimų trukdymą ir neapykantos saugumo pajėgoms kurstymą, yra įkalintas kalėjime.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (472)

  Dar šia tema

  Ekspertas papasakojo, kada Lukašenka gali pasitraukti iš Baltarusijos prezidento posto
  Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje atėjo į Aleksijevič namus
  Baltarusija pasirengusi kovoti RF pusėje prieš Vakarus, pareiškė Lukašenka
  Tegai:
  Nobelio premija, Donaldas Tuskas, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos