20:02 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip teigiama leidinyje, tie, kurie bandė Aleksejų Navalną "apnuodyti", tikėjosi, kad rusas "mirs lėktuve"

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Berlynas mano, kad Aleksejus Navalnas išgyveno tik dėl lakūno, kuris atliko priverstinį lėktuvo nusileidimą, reakcijos ir gydytojų iš Omsko veiksmų, rašo laikraštis "Zeit".

  Rusijos URM pastatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  Leidinio duomenimis, Bundesvero farmakologijos ir toksikologijos institutas priėjo prie išvados, kad Navalnas buvo apnuodytas  nauja, patobulinta "Novičiok" grupės medžiaga, apie kurią "iki šio užpuolimo pasaulis dar nežinojo", tačiau ji laikoma "pavojingesne ir mirtinesne". Jos likučiai esą buvo rasti ant Navalno rankų ir vandens butelio, iš kurio jis gėrė, kaklelio, rašo laikraštis.

  "Zeit" nurodė, kad naujoji "Novičiok" versija turėjo veikti lėčiau nei anksčiau žinomos medžiagos, ir tie, kurie bandė jį "apnuodyti", tikėjosi, kad "Navalnas mirs lėktuve".

  "Tai, kad jis [Navalnas — Sputnik] vis dar gyvas, sako Berlyne, įvyko tik dėl sėkmingų aplinkybių grandinės, tokių kaip lakūno reakcijos, kuris atliko priverstinį lėktuvo nusileidimą, ir Omsko gydytojų, kurie Navalnui nedelsdami suleido priešnuodį atropiną, reakcijos", — RIA Novosti cituoja straipsnio ištrauką.

  Navalnas buvo paguldytas į ligoninę Omske rugpjūčio 20 dieną, kai jis sunegalavo lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai pagrindinę diagnozę pavadino medžiagų apykaitos sutrikimu, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  Vėliau lėktuvu jis buvo nugabenatas į Vokietiją. Praeitą savaitę Vokietijos vyriausybė, remdamasi karo gydytojų duomenimis, paskelbė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodinga grupės "Novičok" medžiaga. Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų šios situacijos prašymą.

  Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo atlikti patikrinimus. Rusijos ambasada Berlyne teigė, kad tikisi, jog Vokietija kuo greičiau atsakys į Rusijos generalinės prokuratūros rugpjūčio 27 dienos prašymą suteikti teisinę pagalbą Navalno byloje. Rusija suinteresuota ir nori išsiaiškinti situaciją, todėl reikalinga informacija iš Vokietijos, kurios dar nėra, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas. Tyrimo veiksmai dėl padėties su Navalnu yra de facto vykdomi. Jei bus patvirtintas nuodingos medžiagos buvimas, tyrimas bus vykdomas ir de jure, sakė Peskovas.

  Pirmadienį Berlyno "Šaritė" klinika pranešė, kad Navalno būklė pagerėjo, jis išvestas iš komos.

  Dar šia tema

  Vokietijos ekonomikos ministras: sankcijos neprivers Rusijos pakeisti savo poziciją
  Rusijos URM pakomentavo Trampo raginimą atsisakyti "Nord Stream-2"
  Omsko gydytojas atmetė Navalno apnuodijimo "Novičiok" galimybę
  Tegai:
  Vokietija, Aleksejus Navalnas, Rusija

  Svarbiausios temos