06:56 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka. Po rinkimų šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pripažino, kad jis neatiduos valdžios, nes jis "ne tam buvo išrinktas žmonių".

  "Noriu pasakyti jums vyriškai, kad nebūtų jokių nesusipratimų. Man dažnai priekaištaujama dėl to, kad "valdžios jis neatiduos". Teisingai priekaištauja. Žmonės ne tam mane pasirinko", — cituoja Lukašenką Sputnik Baltarusija.

  Lukašenka pridūrė, kad "valdžia ne tam duodama, kad ją paimtum, išmestum ir atiduotum".

  "90-tųjų viduryje ji gulėjo purve, į ją valėsi kojas. Taip pat kaip ir į tuos, kurie segėjo antpečius. Daugelis iš jūsų prisimena šį laikotarpį. Aš nenoriu, kad Baltarusija grįžtų į tuos laikus. Todėl niekas neišdrįs mesti valdžios į purvą, kaip jie reikalauja", — sakė Baltarusijos prezidentas.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų ir teigia, kad juos laimėjo Tichanovskaja. Pati buvusi kandidatė po oficialaus pralaimėjimo rinkimuose išvyko į Lietuvą.

  Po rinkimų šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Tada teisėsaugininkai nustojo vaikyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Baltarusija pasirengusi kovoti RF pusėje prieš Vakarus, pareiškė Lukašenka
  "Bloomberg" pranešė apie Europos sankcijų Baltarusijai blokavimą
  Baltarusija paneigė informaciją apie draudimą įvažiuoti į šalį Lietuvos vežėjams
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos