12:29 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (363)

  Pirmadienį opozicijos atstovę sulaikė, tikriausiai, teisėsaugos pareigūnai, antradienio rytą Valstybės sienos komitetas pranešė, kad ji bandė išvykti į Ukrainą

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė Marija Kolesnikova, sulaikyta baudžiamojoje byloje "dėl raginimų užgrobti valdžią", pateikė Tyrimų komitetui skundą dėl pagrobimo ir grasinimų, pranešė Sputnik Baltarusija su nuoroda į Viktoro Babarikos būstinę.

  Paaiškėjo, kad ketvirtadienio rytą Kolesnikovos advokatė Liudmila Kazak pateikė Tyrimų komitetui pareiškimą dėl baudžiamosios bylos iškėlimo.

  "Pareiškime Marija Kolesnikova išsamiai aprašė rugsėjo 7 ir 8 dienų įvykių chronologiją ir viską, kas jai nutiko per šį laikotarpį: pagrobimas, psichologinis spaudimas, grasinimai mirtimi, bandymas priverstinai ją išvesti iš Baltarusijos", — sakė būstinėje.

  Pirmadienį pranešta, kad opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė Marija Kolesnikova tariamai buvo sulaikyta teisėsaugos pareigūnų. Iki vėlyvo vakaro nebuvo žinoma jos buvimo vieta. Kolesnikovos šalininkai pranešė, kad jos artimieji pateikė milicijai skundą dėl opozicijos politikės dingimo. 

  Antradienį Baltarusijos valstybės sienos komitetas pranešė, kad opozicinės Baltarusijos tarybos atstovai Ivanas Kravcovas ir Antonas Rodnenkovas paliko respublikos teritoriją ir išvyko į Ukrainą, o Kolesnikova buvo sulaikyta.

  Vėliau paaiškėjo, kad Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą pagal Baudžiamojo kodekso 361 straipsnį "Raginimas imtis veiksmų, siekiant pakenkti Baltarusijos Respublikos nacionaliniam saugumui", kuriuo numatomas laisvės atėmimas iki penkerių metų. Pranešta, kad Kolesnikova yra Minsko 1-ajame tardymo izoliatoriuje, Volodarskio gatvėje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (363)

  Dar šia tema

  Baltarusija pasirengusi kovoti RF pusėje prieš Vakarus, pareiškė Lukašenka
  "Bloomberg" pranešė apie Europos sankcijų Baltarusijai blokavimą
  Nausėda papasakojo, kas sieja Lietuvą ir Baltarusiją
  Baltarusija paneigė informaciją apie draudimą įvažiuoti į šalį Lietuvos vežėjams
  Tegai:
  Baltarusija, Marija Kolesnikova

  Svarbiausios temos