20:23 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau netoli Beiruto uosto nuaidėjo galingas sprogimas. Šimtai namų ir automobilių buvo sunaikinti ar apgadinti, daugelyje Libano sostinės kvartalų buvo išdaužyti stiklai, dalis pastatų buvo visiškai sunaikinta

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Beiruto uosto teritorijoje kilo stiprus gaisras, trijų kilometrų atstumu nuo uosto matyti storų juodų dūmų kolona, ​​praneša RIA Novosti.

  Iš pradžių Libano žiniasklaida pranešė, kad gaisras kilo vieno iš angarų "Duty Free" teritorijoje. Savo ruožtu Libano Raudonojo Kryžiaus generalinis direktorius "OTV" sakė, kad tiršti juodi dūmai atsirado dėl šiukšlių deginimo.

  Į įvykio vietą atvyko ugniagesių komandos ir kariškiai.

  Vėliau Libano kariuomenė pasakojo, kad gaisras kilo muitinės zonoje, sandėlyje su variklinėmis alyvomis ir padangomis.

  "Ugniagesių komandos dirba vietoje, joms padeda kariuomenės sraigtasparniai", — sakoma pranešime.

  Galingas sprogimas netoli Beiruto uosto įvyko rugpjūčio 4 dieną. Šimtai namų ir automobilių buvo sunaikinti ar apgadinti, daugelyje Libano sostinės kvartalų buvo išdaužyti stiklai, dalis pastatų buvo visiškai sunaikinta.

  Anot valdžios institucijų, priežastimi tapo 2014 metais muitinės tarnybų konfiskuotos ir sandėlyje laikomos 2750 tonų amonio salietros detonacija.

  Žuvo 190 žmonių, daugiau nei 6 tūkst. nukentėjo. Libano sostinė buvo pripažinta nelaimės rajonu; mieste iki rugsėjo 19 dienos įvesta nepaprastoji padėtis.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Beirute, sprogimo vietoje uoste, liko 43 metrų gylio krateris  
  Astronautas iš TKS nufotografavo nuo sprogimo nukentėjusį Beirutą
  Tegai:
  gaisras, Beirutas

  Svarbiausios temos