20:21 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (333)

  Pasak opozicijos atstovų, jie ketina grįžti į Baltarusiją per dvi ar tris savaites, tačiau nori, kad jų grįžimas būtų ryškus

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos (KT) atstovas Antonas Rodnenkovas sakė, kad jis ir jo sąjungininkas Ivanas Kravcovas ketina iš Ukrainos persikelti į Lietuvą ir Lenkiją dirbti iš ten.

  Senoji Baltarusijos vėliava, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Bandysime derintis su savo komanda, planuojame vykti į Lietuvą, Lenkiją, dirbti iš ten. Būsime labai mobilūs. Mes neketiname prašyti politinio prieglobsčio Ukrainoje, nes esame politinės kampanijos rėmuose", — interviu internetiniam leidiniui Strana.ua sakė Rodnenkovas. 

  Pasak opozicijos atstovų, jie ketina grįžti į Baltarusiją per dvi ar tris savaites, tačiau nori, kad jų grįžimas būtų ryškus. "Mes planuojame", — sakė Rodnenkovas, atsakydamas į klausimą, ar jis su Kravcovu grįš į Baltarusiją.

  Taip pat Rodnenkovas pažymėjo, kad, norėdami grįžti į Baltarusiją, jie turės organizuoti didžiulę paramą pasienyje. "Labiausiai tikėtina, kad pasienyje reikės organizuoti panašią daugybę paramos, tačiau kol kas nėra aiškaus plano", — sakė jis.

  Opozicionieriai taip pat neatmeta, kad jie bus areštuoti grįžę į Baltarusiją, tačiau mano, kad jų veikla namuose bus efektyvesnė nei nuotolinis dalyvavimas.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Kravcovas ir Rodnenkovas paliko Baltarusijos teritoriją ir išvyko į Ukrainą, o Marija Kolesnikova buvo sulaikyta.

  Prieš kurį laiką Baltarusijos opozicijos atstovai, kurie nesutiko su prezidento rinkimų rezultatais, paskelbė apie Koordinacinės tarybos sukūrimą. Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl raginimų perimti valdžią. Opozicijos taryba teigia, kad visi jos nustatyti tikslai ir metodai yra teisėti, pagrįsti respublikos Konstitucija.

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc.), visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tikcanovskaya.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą, kad išsklaidytų mitingus.

  Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, yra ir aukų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (333)

  Dar šia tema

  "Praėjo negrįžtamą tašką". Ar buvo bandoma išvaryti Kolesnikovą iš šalies
  Kolesnikova laikoma įtariamąja byloje dėl raginimų užgrobti valdžią
  Kolesnikova pateikė Tyrimų komitetui pareiškimą dėl pagrobimo ir grasinimų
  Tegai:
  Lietuva, Ukraina, Baltarusija

  Svarbiausios temos