09:58 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vučičius sakė, kad Sergejus Lavrovas taip pat atsiprašė. Pasak jo, valdžios reakcija parodė, kaip Rusija gerbia Serbiją ir jį asmeniškai

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius per nacionalinę televiziją pareiškė, kad Rusijos lyderis Vladimiras Putinas ir užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas atsiprašė dėl oficialios Užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos įrašo apie Serbijos delegacijos vizitą į Vašingtoną.

  Vučičius paskelbė, kad su savo kolega iš Rusijos "puikiai pasikalbėjo telefonu".

  "Prezidentas Putinas manęs niekada nieko neatsiprašinėjo, taip pat ir Sergejus Lavrovas. O dėl to (Zacharovos posto) abu tai padarė. Nors aš net neužsiminiau ir kaip gerai išauklėtas žmogus niekada nebūčiau to minėjęs. Manau, kad mes turime gerus santykius ir tai man praeinantis ir nesvarbus incidentas", — pabrėžė jis.

  Prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas RIA Novosti patvirtino, kad Putinas atsiprašė Vučičiaus.

  Anksčiau Serbijos delegacija, vadovaujama prezidento Aleksandaro Vučičiaus, lankėsi JAV, kur vedė derybas su nepriklausomu pasiskelbusio Kosovo "ministru pirmininku" Avdulahu Hoti. Po derybų šalys pasirašė susitarimą dėl ekonominio bendradarbiavimo, tarpininkaujant prezidentui Donaldui Trampui. Serbijos žiniasklaidoje išplatinta nuotrauka, kurioje Vučičius sėdi atokiau nuo Trampo stalo.

  Zacharova paskelbė šią nuotrauką Facebook, prie Vučičiaus nuotraukos pridėdama nuotrauką iš filmo "Esminis instinktas" su garsiąja "koja ant kojos" scena, įrašas buvo sukritikuotas. Vėliau ji paaiškino, kad jos publikacija buvo neteisingai interpretuota, ir pridūrė, kad "vienintelis joje esantis dalykas buvo arogancijos iš "išskirtinių" pusės atmetimas.

  Tegai:
  Aleksandras Vučičius, Vladimiras Putinas, Marija Zacharova, Serbija, Rusija

  Svarbiausios temos