18:10 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (154)

  Taip pat "išmaniosios kaukės" gali būti naudojamos ligoninėse, norint nuotoliniu būdu stebėti pacientų, sergančių COVID-19, rodiklius

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Singapūro mokslininkai sukūrė specialią jutiklių sistemą, galinčią aptikti COVID-19 infekcijos požymius, ją galima įterpti į bet kokią kaukę, praneša laikraštis "Straits Times".

  Ekspertai sukūrė specialią "stebėjimo sistemą", kurios jutikliai leidžia rinkti duomenis apie kūno temperatūrą, kraujo prisotinimą deguonimi, kraujospūdį ir širdies ritmą. Remiantis šiais rodikliais galima nustatyti, ar esate užsikrėtę koronavirusu.

  "Mes matėme, kad kai COVID-19 pacientai buvo izoliuotose palatose, sveikatos priežiūros darbuotojai turėjo ten įeiti, kad maždaug kas 30 minučių matuotų temperatūros rodmenis ir kraujo prisotinimo deguonimi rodmenis... Taigi, mes susimąstėme, kaip būtų galima padėti dirbantiems darbuotojams kovos su koronavirusu priešakyje ir sumažinti riziką, su kuria jie susiduria", — laikraščiui sakė Medžiagų tyrimų ir inžinerijos instituto profesorius ir vykdomasis direktorius Luo Xian Junas.

  Specialistų sukurta sistema sudaryta iš jutiklių, padengtų polimerine medžiaga — ji naudojama gaminant vaikų žaislus. Medžiaga, kurioje sumontuoti jutikliai, pasak mokslininkų, yra lanksti ir nelaidi vandeniui. Ten taip pat yra įmontuotas "Bluetooth" signalo siųstuvas, kuriuo realiuoju laiku galima siųsti duomenis į išmaniojo telefono programą.

  Visa ši sistema, pasak profesoriaus, gali būti įsiuvama į daugkartinę ar vienkartinę kaukę tose vietose, su kuriomis liečiasi skruostai. 

  Taip pat "išmaniosios kaukės" gali būti naudojamos ligoninėse, norint nuotoliniu būdu stebėti pacientų, sergančių COVID-19, rodiklius.

  Mokslininkai planuoja atlikti klinikinius savo sistemos tyrimus rugsėjo pabaigoje, tikėdamiesi ateityje išradimą pateikti į rinką. Pagaminti vieną sistemą laboratorijoje kainuoja apie 50 JAV dolerių, tačiau jei bus galima pradėti masinę gamybą, viena tokia kaukė kainuos apie 20 JAV dolerių. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (154)

  Dar šia tema

  Greitaisiais testais pradedami tirti švietimo įstaigų darbuotojai
  Atlikus tyrimus nustatyta, kad "Grindoje" COVID-19 persirgo kas dešimtas žmogus
  Tegai:
  kaukės, koronavirusas

  Svarbiausios temos