10:20 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šių pratybų metu B-52H įgulos mokėsi pasiekti sparnuotųjų raketų naudojimo liniją imituodamos raketos smūgį į taikinius Kaliningrado srityje ir kituose vakariniuose Rusijos regionuose

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Trys amerikiečių bombonešiai B-52H rugpjūčio 31 dieną oro erdvėje virš Nyderlandų, Vokietijos, Lenkijos ir Baltijos šalių teritorijos praktikavo sparnuotųjų raketų smūgius į Kaliningrado sritį, penktadienį pranešė Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų vyriausiasis vadas Sergejus Surovikinas, rašo RIA Novosti.

  "Mūsų vertinimu, šių pratybų metu B-52H įgulos mokėsi pasiekti sparnuotųjų raketų naudojimo liniją imituodamos raketos smūgį į taikinius Kaliningrado srityje ir kituose vakariniuose mūsų šalies regionuose", — sakė Surovikinas per užsienio karo atašė instruktažą.

  Pasak jo, rugpjūčio 31 dieną trys B-52H iš Didžiosios Britanijos Ferfordo oro bazės skrido virš Nyderlandų, Vokietijos, Lenkijos, Baltijos šalių teritorijos į Estijos Tapos poligono teritoriją ir atgal per Baltijos ir Šiaurės jūrų vandenis.

  Vyriausiasis vadas pabrėžė, kad bombonešius visame skrydžio maršrute sekė Baltijos laivyno radarų padaliniai ir 6-oji oro pajėgų ir oro gynybos armija.

  "Norėdami užkirsti kelią Rusijos oro erdvės pažeidimams, sulaikyti ir patruliuoti amerikiečių bombonešius, pakilo du Baltijos laivyno jūrų aviacijos naikintuvai Su-27", — pridūrė Surovikinas.

  NATO nuolat didina kontingentų skaičių šalia Rusijos sienų. Baltijos šalys aktyviai sudaro didelio masto gynybos sutartis su JAV, paaiškindamos tai "Rusijos grėsme", nors Maskva ne kartą neigė šiuos kaltinimus.

  NATO Europoje: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO Europoje: plėtros istorija

  Dar šia tema

  JAV patvirtino, kad F-15 bombonešiai gali nešti branduolines bombas
  "Baisus ginklas". JAV žiniasklaida iš naujo įvertino bombos "Caras" bandymus
  Su-27 perėmė JAV bombonešį virš Baltijos jūros
  Tegai:
  pratybos, NATO, Kaliningrado sritis

  Svarbiausios temos