03:41 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (362)

  Maždaug trys milijardai žmonių visame pasaulyje negali sau leisti sveikos mitybos, o tai sukuria prielaidas antsvoriui atsirasti

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Milijonai žmonių praranda galimybę gauti sveiką maistą, o tai gali padidinti nutukimo problemas visame pasaulyje ir sukelti naują pasaulinę pandemiją, praneša "Bloomberg".

  JT prognozuoja, kad iki šių metų pabaigos daugiau nei 130 milijonų žmonių susidurs su badu, tačiau išsivysčiusiose šalyse daug rimtesnė grėsmė yra nutukimas.

  Koronaviruso pandemijos metu žmonės visame pasaulyje prarado pajamas, todėl jie buvo priversti taupyti maisto sąskaita, rinkdamiesi nesveiką maistą, tarp jų ir greitą maistą.

  Jau dabar antsvorio turinčių žmonių skaičius yra daug kartų didesnis nei badaujančių, ypač tai pastebima išsivysčiusiose šalyse.

  Šiuo metu du trečdaliai britų turi antsvorio arba yra nutukę. Kas septintą mirtį šalyje lemia nesveika mityba, dėl kurios nuolat didėja medicininės išlaidos. Patikslinama, kad antsvorio turintys žmonės yra labiau linkę į diabetą, širdies ir kraujagyslių bei onkologines ligas.

  Šiuo metu, remiantis JT vertinimais, trys milijardai žmonių visame pasaulyje negali sau leisti sveikos mitybos, o tai sukuria prielaidas antsvoriui atsirasti. Tai savo ruožtu yra panašu į naują pandemiją.

  Jei nebus imtasi priemonių, dėl antsvorio ir su juo susijusių sveikatos problemų per ateinantį dešimtmetį išlaidos sveikatos apsaugai pasaulyje padidės 1,3 trilijono dolerių per metus.

  Post-sovietinių šalių gyventojų nutukimas
  © Sputnik /
  Post-sovietinių šalių gyventojų nutukimas
  Temos:
  Medicina ir sveikata (362)

  Dar šia tema

  Mokslininkai sukūrė mirties nuo COVID-19 tikimybės skaičiuoklę
  Ekspertai papasakojo, kaip atsikratyti per karantiną atsiradusio antsvorio
  Įvardytas kovos su nutukimu produktas
  Tegai:
  sveika mityba, nutukimas, pandemija, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)

  Svarbiausios temos