22:20 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo taryba pažymėjo, jog "dėl bandymo paveikti rinkimų procesą" JAV ketvirtadienį įvedė sankcijas asmenims, susijusiems su Rusija

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo taryba pareiškė, kad Rusija bando Amerikoje "pasėti nesantaiką ir chaosą".

  "Rusija bando pasėti nesantaiką ir sukelti chaosą Amerikoje ir kitose demokratinėse šalyse", — pranešė Nacionalinio saugumo taryba Twitter'yje.

  Pranešime pažymima, kad "dėl bandymo paveikti rinkimų procesą" JAV ketvirtadienį įvedė sankcijas asmenims, susijusiems su Rusija.

  Ketvirtadienį JAV Iždo departamentas įvedė sankcijas trims rusams ir vienam Ukrainos piliečiui už tariamą "kišimąsi" į Amerikos rinkimus. Visų pirma, į asmenų, kuriuos JAV įtaria dalyvavimu kibernetiniuose nusikaltimuose, sąrašą pateko Antonas Andrejevas, Darja Aslanova, Artiomas Lifšicas ir Ukrainos pilietis Andrejus Derkačius. Visi trys rusai yra Sankt Peterburgo gyventojai, Ukrainos pilietis yra iš Kijevo.

  Rugpjūčio pradžioje JAV Nacionalinio kontržvalgybos ir saugumo centro direktorius Viljamas Evanina (William Evanina) pareiškė, kad Rusijos valdžia neva bando "apjuodinti" kandidatą į JAV prezidentus Džo Baideną, laikydama jį "antirusiškų valdančiųjų" atstovu, ir palaikyti Donaldą Trampą. Tarp kitų šalių, kurios tariamai bando kištis į JAV rinkimus, jis įvardijo Kiniją ir Iraną, tikindamas, kad jie bando užkirsti kelią Trampo perrinkimui.

  Rusija ne kartą neigė kaltinimus bandymais paveikti demokratinius procesus įvairiose šalyse, o Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas juos pavadino "absoliučiai nepagrįstais". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas apie tariamą Rusijos kišimąsi į rinkimus skirtingose ​​šalyse, pareiškė, kad nėra jokių tai patvirtinančių faktų.

  Dar šia tema

  Viskas kaip realybės šou. Obama išpeikė Trampo prezidentavimo metus
  JAV superginklas panaudotas prieš savo piliečius: kas iš to išėjo
  Baidenas apkaltino Trampą "paklusnumu" Rusijai
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos