11:13 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (313)

  Anksčiau Baltarusijos opozicijos atstovai, kurie nesutiko su prezidento rinkimų rezultatais respublikoje, įkūrė valdžios perėmimo Koordinacinę tarybą, kurios nariai šiuo metu yra užsienyje arba areštuoti

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Europos Sąjunga apgailestauja dėl smurto eskalavimo Baltarusijoje ir priverstinio Koordinacinės tarybos narių išsiuntimo iš šalies, sakoma ES diplomatijos vadovo Žozepo Borelio (Josep Borrell) pranešime, rašo RIA Novosti.

  Anksčiau Baltarusijos opozicijos atstovai, kurie nesutiko su prezidento rinkimų rezultatais respublikoje, įkūrė valdžios perėmimo Koordinacinę tarybą. Iki šiol visi opozicijos Koordinacinės tarybos nariai, išskyrus Nobelio literatūros premijos laureatę Svetlaną Aleksijevič, areštuoti arba yra užsienyje. Iš pradžių taryboje buvo septyni žmonės.

  "Europos Sąjunga apgailestauja dėl vis atviresnio Baltarusijos teisinės valstybės nepaisymo, ypač dėl smurto eskalavimo ir priverstinio Koordinacinės tarybos narių išsiuntimo", — sakoma penktadienį išplatintame pranešime.

  "Europos Sąjunga primena, kad reikia visapusiško nacionalinio dialogo su platesniais visuomenės sektoriais, ypač su Koordinacine taryba", — pridūrė Borelis.

  Jis taip pat nurodė, kad ES dar kartą patvirtina savo pasiryžimą taikyti sankcijas tiems, kurie yra atsakingi už "smurtą, taikių protestų slopinimą ir suklastotus rinkimų rezultatus".

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1% balsų), visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis veiksmus malšino saugumo pajėgos: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą bei specialią įrangą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeisti šimtai žmonių, tarp jų — per 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (313)

  Dar šia tema

  Lietuva "įkaitino" valdžios pasikeitimą Minske, pranešė Baltarusijos gynybos ministerija
  Linkevičius pareiškė, kad Minskas bando "pateisinti smurtą" išorine grėsme
  Ekspertas: ES sankcijos prieš Minską reikalingos tik Lietuvai ir Lenkijai
  Tegai:
  sankcijos, ES, Baltarusija

  Svarbiausios temos