10:20 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Pasak Kolesnikovos advokatės Liudmilos Kazak, Kolesnikova buvo perkelta į Žodiną, priežastis nebuvo nurodyta

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Suimta Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos narė Marija Kolesnikova iš Minsko tardymo izoliatoriaus-kalėjimo buvo perkelta į tardymo izoliatorių-kalėjimą Žodine, Minsko srityje, rašo RIA Novosti su nuoroda į buvusio kandidato į prezidentus Viktoro Babarikos būstinės spaudos tarnybą.

  "(Advokatė) Liudmila Kazak pranešė, kad Marija buvo perkelta į Žodiną. Priežastis nebuvo nurodyta", — žurnalistams sakė būstinės spaudos sekretorius Glebas Germanas.

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Pirmosiomis dienomis veiksmus malšino saugumo pajėgos: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą bei specialią įrangą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeisti šimtai žmonių, tarp jų — per 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Dar šia tema

  "Praėjo negrįžtamą tašką". Ar buvo bandoma išvaryti Kolesnikovą iš šalies
  Paaiškėjo Baltarusijos opozicionierės Kolesnikovos buvimo vieta
  Kolesnikova laikoma įtariamąja byloje dėl raginimų užgrobti valdžią
  Tegai:
  kalėjimas, Marija Kolesnikova

  Svarbiausios temos