10:50 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (273)

  Rusijos užsienio reikalų ministras taip pat pažymėjo, kad galimos naujos Vakarų sankcijos Rusijai negali likti be atsako

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Rusija yra įpratusi sulaukti sankcijų iš Vakarų ir įsitikino Europos Sąjungos nepatikimumu, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti.

  "Mes turėjome daug planų, toli siekiančių planų. Mes turime atitinkamus dokumentus, kaip plėtoti santykius su Europos Sąjunga energetikos, aukštųjų technologijų srityje ir apskritai ekonominio bendradarbiavimo srityje", — sakė jis.

  Pasak jo, "Europos Sąjunga, deja, nuėjo savo geoekonominių, strateginių interesų aukojimo keliu, norėdama patenkinti momentinius norus neatsilikti nuo JAV vadinamojo Rusijos baudimo klausimu".

  "Mes esame prie to įpratę, dabar suprantame, kad, turėdami omenyje galimybę grįžti į visavertę partnerystę su Europos Sąjunga, turime palikti sau visas galimybes, kad jei Europos Sąjunga išliktų savo neigiamose destruktyviose pozicijose, kad nebūtume priklausomi nuo jos užgaidų ir galėtume užtikrinti savo vystymąsi savarankiškai ir bendradarbiaudami su tais, kurie yra pasirengę bendradarbiauti vienodais ir abipusiais pagarbos principais", — pabrėžė Lavrovas.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad galimos naujos Vakarų sankcijos Rusijai negali likti be atsako.

  "Tai, pirma, neteisinga diplomatijos įstatymų požiūriu. Antra, mes norime tiesiog apriboti neigiamą įvairių Vakarų struktūrų ir valstybių bei daugelio vadinamųjų nevyriausybinių organizacijų įtaką mūsų šalies planams, mūsų sąjungininkų planams", — sakė jis.

  Anksčiau nemažai Vokietijos politikų pasisakė už "Nord Stream-2" projekto sustabdymą dėl Aleksejaus Navalno situacijos. Kitos Vakarų šalys taip pat ragino taikyti sankcijas Rusijai. Tačiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė, kad "Nord Stream-2" ir Navalno incidento klausimus reikėtų nagrinėti atskirai.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (273)

  Dar šia tema

  Danija pasisako už naują diskusiją dėl "Nord Stream-2"
  Konservatoriai ketina sumažinti Rusijos televizijos programų eterį šalyje
  Tegai:
  JAV, sankcijos, ES, Rusija, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos