10:26 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Leidimai buvo išduoti vadovaujantis Lietuvos vidaus reikalų ministerijos vadovės Ritos Tamašunienės įsakymu

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerija Baltarusijos piliečiams išdavė 205 leidimus atvykti į respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių. Į šalį jau atvyko 54, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Leidimai buvo išduoti vadovaujantis vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės įsakymu. Jie teikiami gavus pagrįstą Užsienio reikalų ministerijos pasiūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl specialių humanitarinių priežasčių. Šiuo metu leidimai skiriami tiems baltarusiams, kurie nukentėjo nuo "režimo ir represijų", arba "persekiojamiems, aktyviems opozicijos nariams".

  "Prasidėjus masiniams protestams kaimyninėje šalyje iš karto pasiruošėme priemonių planą ir iki šiol atidžiai stebime politinę situaciją Baltarusijoje. Esame pasirengę ir toliau padėti Baltarusijos piliečiams, kuriems reikalinga apsauga dėl jiems kylančių grėsmių ir politinių aplinkybių", — sakė Tamašunienė.

  Norėdami gauti leidimą atvykti, Baltarusijos piliečiai turi kreiptis į Lietuvos ambasadą savo šalyje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti informaciją, patvirtinančią specialias humanitarines priežastis. Jie taip pat gali kreiptis dėl prieglobsčio respublikoje, jei mano, kad yra persekiojami arba yra reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei.

  Lietuva jau gavo 16 prieglobsčio prašymų iš Baltarusijos piliečių.

  Situacija Baltarusijoje

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Nuo pat Baltarusijos protestų pradžios Lietuva reguliariai kišosi į kaimyninės šalies reikalus, atvirai palaikydama Baltarusijos opoziciją ir ragindama surengti naujus rinkimus. Lietuvos politikai mano, kad prezidento rinkimų rezultatai neva "suklastoti".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nesikišti į padėtį kaimyninėje šalyje ir duoti Baltarusijos žmonėms galimybę situaciją išspręsti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas Baltarusijos atžvilgiu. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su buvusia Baltarusijos kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja "dirba anaiptol nedemokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  "Priešrinkiminė agonija": Udalcovas įvertino Seimo rezoliuciją dėl RF ir Minsko
  Kirkilas ir Landsbergis siūlo praplėsti Baltarusijos pareigūnų "juodąjį sąrašą"
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Vidaus reikalų ministerija (VRM)

  Svarbiausios temos