08:37 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Aleksandras Lukašenka pirmadienį išskrido į Rusiją, kur turi susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja nusprendė kreiptis į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną bei išreikšti apgailestavimą dėl jo sprendimo "vesti dialogą su uzurpatoriumi". Tichanovskajos pranešimas paskelbtas Telegram kanale "Pul pervoj".

  "Noriu priminti Vladimirui Putinui: ką benuspręstumėte ir dėl ko besusitartumėte susitikimo Sočyje metu — tai neturės teisinės galios. Visi susitarimai, pasirašyti su neteisėtu prezidentu Lukašenka, bus peržiūrėti naujos valdžios, nes baltarusių tauta nepasitikėjo ir nepalaikė Lukašenkos rinkimuose. Man labai gaila, kad nusprendėte vesti dialogą su uzurpatoriumi, o ne su baltarusių tauta", — teigiama pranešime.

  Pirmadienį Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka išskrido į Sočį, kur numatytas jo susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

  Baltarusijos žiniasklaidos žiniomis, Lukašenkos lėktuvas jau nusileido Sočio kurorte prie Juodosios jūros.

  Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka
  Фото: Пресс-служба президента Республики Беларусь

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas RIA Novosti pranešė, kad derybos vyks "vienas su vienu" formatu. Putinas ir Lukašenka aptars bendradarbiavimo perspektyvas Sąjunginėje valstybėje ir situaciją Baltarusijoje, pranešė Baltarusijos prezidento spaudos tarnyba.

  Derybos yra numatytos apie 14:00 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos), nėra jokių laiko apribojimų, pabrėžė Peskovas.

  Po prezidento rinkimų rugpjūčio 9 dieną, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Lukašenka, visoje Baltarusijoje prasidėjo protesto akcijos. Pirmosiomis dienomis juos slopino saugumo pajėgos. Prieš protestuotojus, kurie nepripažino rinkimų rezultatų, buvo naudojamos specialios priemonės. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta daugiau nei 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė šalies Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Dar šia tema

  Nausėda: Baltijos šalys "parodė pavyzdį" ES situacijoje su Baltarusija
  Puškovas įvertino Tichanovskajos "Baltarusijos žmonių išrinktos lyderės" statusą Lietuvoje
  Maskva ir Minskas aptarė krovinių apyvartos padidinimą per Rusijos uostus
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas, Svetlana Tichanovskaja, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos