11:39 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Sparnuotosios raketos, kurios šiuo metu gali sunaikinti tik sausumos ir jūros taikinius, po modernizavimo priklausys "oras-oras" klasei

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Kūrėjai patvirtino sparnuotosios raketos "Bramos", skirtos sunaikinti oro taikinius (radijo aptikimo ir nutaikymo lėktuvus su sistema AWACS), projektą.

  Kaip RIA Novosti pranešė bendros Rusijos ir Indijos įmonės "Bramos" direktorius Aleksandras Maksičevas, pasirengimą pirmajam startui planuojama baigti iki 2024 metų.

  Pasak jo, dabar tokios raketos gali sunaikinti tik sausumos ir jūros taikinius. Naujas kūrinys priklausys "oras-oras" klasei.

  "Taigi, mes plečiame "Bramos" raketų taikinių diapazoną, po kelerių metų ji galės sunaikinti ir oro taikinius. Tai reiškia, kad platforma išliks ta pati, tik su tam tikru modernizavimu, ji turės kitas "smegenis", tai yra, kitą automatinio nutaikymo galvutę radiolokaciniam, tai yra, kontrastiniam [oro — Sputnik] taikiniui sunaikinti", — aiškino agentūros pašnekovas.

  1998 metais įkurta bendra Rusijos ir Indijos įmonė "Bramos" (Rusijos mašinų tyrimų ir gamybos asociacija ir Indijos gynybos tyrimų ir plėtros organizacija) specializuojasi kuriant viršgarsines raketas su įvairiu bazavimusi: laivų, povandeniniu, pakrančių ir oro.

  AWACS (ankstyvojo perspėjimo ir kontrolės sistema) — tai elektroninė žvalgybos ir valdymo sistema, įdiegta lėktuvuose ir sraigtasparniuose ir skirta priešo taikiniams (ore, žemėje ir vandenyje) aptikti dideliu atstumu, nutaikyti į juos ginklus ar perimti, taip pat sąjungininkų pajėgų veiksmams ir susijusioms užduotims koordinuoti.

  Dar šia tema

  Rusijos gynybos ministerija parodė šaudymą iš raketų komplekso "Bal"
  Estija skelbia, kad Rusijos raketų sistema "kelia grėsmę" visai NATO
  Nufilmuotas "Iskander-M" raketų paleidimas Rusijoje
  Rusijos raketnešis Tu-95MSM atliko pirmąjį skrydį
  Tegai:
  Indija, sparnuotosios raketos, ginklai, Rusija

  Svarbiausios temos