09:47 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešama, OPCW paėmė mėginius iš ruso, kuris dabar yra Vokietijoje, ir perdavė juos analizei kitose šalyse

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Specialios laboratorijos Prancūzijoje ir Švedijoje ištyrė tinklaraštininko Aleksejaus Navalno mėginius ir patvirtino apsinuodijimą "Novičiok" grupės medžiaga, praneša Vokietijos vyriausybė.

  "Tuo pagrindu OPCW (Vokietijos vyriausybės pagalbos prašymu) paėmė pono Navalno mėginius ir ėmėsi būtinų veiksmų, kad juos ištirtų geriausiose laboratorijose. Federalinė vyriausybė kartu su Prancūzija ir Švedija paprašė kitų Europos partnerių nepriklausomai patikrinti Vokietijos duomenis, remiantis naujais pono Navalno mėginiais. Dabar šių tyrimų rezultatai yra specialiose laboratorijose Prancūzijoje ir Švedijoje, ir jie įrodo Vokietijos duomenis", — cituoja RIA Novosti pranešimą.

  Navalnas rugpjūčio 20 dieną buvo paguldytas į ligoninę Omske, kai blogai pasijuto lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau tinklaraštininkas lėktuvu nuskraidintas į Vokietiją. Vokietijos vyriausybė, remdamasi karo gydytojų pateikta informacija, paskelbė, kad Navalnas, kaip įtariama, buvo apnuodytas. Kremlius teigė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų paklausimą dėl šios situacijos.

  Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo atlikti patikrinimus. Rusijos ambasada Berlyne teigė, kad tikisi, jog Vokietija kuo greičiau atsakys į Rusijos generalinės prokuratūros rugpjūčio 27 dieną pateiktą prašymą suteikti teisinę pagalbą Navalno byloje.

  Rusija yra suinteresuota ir nori išsiaiškinti situaciją. Tam reikia informacijos iš Vokietijos, tačiau jos dar nėra, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas. Tyrimo veiksmai dėl padėties su Navalnu yra de facto vykdomi. Jei bus patvirtinta, kad yra nuodingos medžiagos, tyrimas bus atliekamas ir de jure, sakė Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius, atsakydamas į žurnalistų klausimus.

  Rugsėjo 7 dieną Berlyno "Šaritė" klinika pranešė, kad Navalno būklė pagerėjo, jis išvestas iš komos.

  Dar šia tema

  Rusijos URM pakomentavo Berlyno pareiškimus apie Navalną
  Žiniasklaida: Vokietija mano, kad Navalnas išgyveno dėl Omsko gydytojų reakcijos
  Bergždžias reikalas: Lenkai pateikė keistą pasiūlymą Merkel
  Tegai:
  apnuodijimas, Rusija, Švedija, Prancūzija, Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos