07:34 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Savo straipsnyje moteris pareiškė, kad Baltarusijos žmonės jungiasi "į beprecedentį masinį judėjimą už demokratiją"

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Šiuo metu Lietuvoje esanti buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja pareiškė, kad kuo atkakliau Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka bando išlaikyti valdžią, tuo labiau ji silpsta.

  Savo straipsnyje laikraščiui "The Washington Post" ji parašė, kad jo pasitraukimas yra "tik laiko klausimas", ir kad jis, kaip Baltarusijos lyderis, "neturi ateities". Taip pat Tichanovskaja pažymėjo, kad Baltarusijos žmonės jungiasi į "beprecedentį masinį judėjimą už demokratiją".

  "Mes primygtinai reikalaujame taikių protestų ir atsisakome imtis smurto. Daugelis žmonių klausia, ar to pakanka. Manau, kad taip. Mes, kaip tauta, perėjome negrįžtamąjį tašką. Lukašenka neturi ateities kaip šios šalies vadovas, ir jo pasitraukimas iš valdžios yra tik laiko klausimas", — pareiškė moteris.

  Buvusi kandidatė į prezidentus paragino tęsti pastangas. Ji išvardijo pagrindinius momentus, kurių imsis opozicija. Bus tęsiami masiniai protestai ir valstybės aparato boikotas.

  Tichanovskaja kreipėsi į kitas valstybes, pareikšdama, kad visus susitarimus, sudarytus su dabartiniu režimu Baltarusijoje, šalys sudaro rizikuodamos, nes nėra jokių garantijų, kad juos palaikys kita vyriausybė.

  Anot jos, "nepaisant valstybinės propagandos", laikas yra opozicijos pusėje.

  Padėtis Baltarusijoje

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos, VRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Praėjusią savaitę Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje Tichanovskaja buvo pavadinta "išrinktąja respublikos vadove". Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Lukašenkos sudarytų susitarimų. Lietuvos deputatų teigimu, naujų susitarimų su Rusijos Federacija pasirašymas "apriboja Baltarusijos žmonių suverenitetą".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Pirmadienį Lukašenka Sočyje susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Maskva pažadėjo Minskui įvykdyti susitarimą dėl 1,5 milijardo dolerių paskolos suteikimo.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Dar šia tema

  Puškovas įvertino Tichanovskajos "Baltarusijos žmonių išrinktos lyderės" statusą Lietuvoje
  Tichanovskaja papasakojo apie ketinimą gyventi Lietuvoje
  Baltarusija sureagavo į Lietuvos Seimo rezoliuciją Tichanovskajos atžvilgiu
  "Neturės teisinės galios": prieš Lukašenkos vizitą Sočyje Tichanovskaja kreipėsi į Putiną
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, protestai, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos