07:26 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (267)

  JT generalinis sekretorius, komentuodamas faktą, kad Rusija pirmoji užregistravo vakciną nuo COVID-19, pabrėžė, jog sprendimus dėl vakcinos turi priimti sveikatos priežiūros specialistai, įskaitant PSO darbuotojus

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas (Antonio Guterres), komentuodamas faktą, kad Rusija pirmoji užregistravo vakciną prieš COVID-19, teigė tikintis, jog PSO ekspertai įvertins galimas vakcinas ir tolesnes rekomendacijas, praneša RIA Novosti.

  "Sprendimus dėl vakcinų nuo COVID-19 turėtų priimti medicinos specialistai, įskaitant PSO darbuotojus. Ir aš tikiuosi, kad jie tinkamai ištirs galimas vakcinas ir, remdamiesi tuo, pateiks rekomendacijas", — interviu RIA Novosti atsakė jis, paklaustas, ar mano, kad PSO turėtų rekomenduoti naudoti Rusijos vakciną.

  Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kada bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia bus skiepijami specialiųjų grupių atstovai, tarp jų gydytojai ir mokytojai.

  Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nenustatyta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

  Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 prevencijai, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

  Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas iš daugiau nei 20 šalių gavo paraiškas įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso. Tuo pat metu jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinos gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

  Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti gaminti vakciną.

  Pažymima, kad šiuo metu šia vakcina susidomėjusios 50 šalių.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (267)

  Dar šia tema

  Šiaulių "Akropolio" darbuotojui nustatytas koronavirusas
  Paaiškėjo, ar gimdyvės privalo dėvėti kaukes
  Tegai:
  Antonijus Guteresas, Rusija, vakcina

  Svarbiausios temos