10:19 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Antradienį Europos Parlamento sesijoje kalbėjęs ES užsienio politikos tarnybos vadovas pažymėjo, kad darbas dėl sankcijų Baltarusijos valstybės pareigūnams artėja prie pabaigos

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Europos Sąjunga nelaiko Aleksandro Lukašenkos teisėtu Baltarusijos prezidentu ir toliau mano, kad rugpjūčio mėnesį vykę prezidento rinkimai buvo suklastoti, sakė ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis (Josep Borrell) Europos Parlamente.

  "Mes manome, kad rugpjūčio 9 dieną vykę rinkimai yra suklastoti... Mes nepripažįstame Lukašenkos teisėtu Baltarusijos prezidentu", — cituoja jį RIA Novosti.

  Kita vertus, iš pradžių, kalbėdamas apie Lukašenką, Borelis suklydo ir vietoj Baltarusijos pasakė Ukraina. Kažkas jį pataisė, ES diplomatijos vadovas atsiprašė.

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, VRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Praėjusią savaitę Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje Tichanovskaja buvo pavadinta "išrinktąja respublikos vadove". Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Lukašenkos sudarytų susitarimų. Lietuvos deputatų teigimu, naujų susitarimų su Rusijos Federacija pasirašymas "apriboja Baltarusijos žmonių suverenitetą".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Pirmadienį Lukašenka Sočyje susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Maskva pažadėjo Minskui įvykdyti susitarimą dėl 1,5 milijardo dolerių paskolos suteikimo.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Dar šia tema

  Rusijos ir Baltarusijos ambasados ​​Lietuvoje apšviestos opozicijos vėliavos spalvomis
  Politologas: Makronas norėjo parodyti Putinui, kad ES nesikiš į Baltarusijos reikalus
  "Peržengėme negrįžtamą tašką": Tichanovskaja kreipėsi į Baltarusijos žmones
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos