05:16 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rugsėjo 7 dieną Berlyno "Šaritė" klinika pranešė, kad Rusijos piliečio būklė pagerėjo, jis išvestas iš komos

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Tinklaraštininkas Aleksejus Navalnas, esantis Berlyno "Šaritė" klinikoje, socialiniame tinkle paskelbė pirmąją nuotrauką, jam atsipeikėjus iš komos, ir pranešė, kad vakar galėjo visą dieną kvėpuoti pats.

  "Sveiki, tai Navalnas. Pasiilgau jūsų. Aš vis dar beveik nieko negaliu daryti, bet vakar visą dieną galėjau kvėpuoti pats. Be jokios išorinės pagalbos, net paprasčiausio vamzdelio gerklėje nenaudojau. Labai patiko. Nuostabus, daugelio neįvertinamas procesas. Rekomenduoju", — savo "Instagram" paskyroje parašė Navalnas.

  Navalnas rugpjūčio 20 dieną buvo paguldytas į ligoninę Omske, kai blogai pasijuto lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Vėliau tinklaraštininkas lėktuvu nuskraidintas į Vokietiją. Vokietijos vyriausybė, remdamasi karo gydytojų pateikta informacija, paskelbė, kad Navalnas, kaip įtariama, buvo apnuodytas. Kremlius teigė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų paklausimą dėl šios situacijos.

  Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo atlikti patikrinimus. Rusijos ambasada Berlyne teigė, kad tikisi, jog Vokietija kuo greičiau atsakys į Rusijos generalinės prokuratūros rugpjūčio 27 dieną pateiktą prašymą suteikti teisinę pagalbą Navalno byloje.

  Rusija yra suinteresuota ir nori išsiaiškinti situaciją. Tam reikia informacijos iš Vokietijos, tačiau jos dar nėra, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas. Tyrimo veiksmai dėl padėties su Navalnu yra de facto vykdomi. Jei bus patvirtinta, kad yra nuodingos medžiagos, tyrimas bus atliekamas ir de jure, sakė Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius, atsakydamas į žurnalistų klausimus.

  Rugsėjo 7 dieną Berlyno "Šaritė" klinika pranešė, kad Navalno būklė pagerėjo, jis išvestas iš komos.

  Dar šia tema

  Prancūzijos ir Švedijos laboratorijos patvirtino Navalno "apnuodijimą"
  Ekspertas: "Nord Stream-2" priešininkams nepavyks jo greitai uždaryti
  Rusija niekuo negali padėti Vokietijai
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos