11:04 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Lenkijai ir Baltijos šalims beliks "traukti" iš kaimyninės šalies tik uždarbiautojus, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Lenkijos vyriausybė paskelbė pradedanti "kompleksinį paketą, kad IT specialistams, pradedančioms įmonėms ir kitoms įmonėms būtų lengviau laisvai judėti į Lenkijos Respublikos teritoriją" iš Baltarusijos.

  Interviu Sputnik Lietuva analitikas Aleksandras Nosovičius pabrėžė, kad kalbama apie Baltarusijos darbuotojus apskritai, ne tik apie specialistus.

  "Tiesą sakant, maksimali programa — paimti Baltarusiją, paversti ją antirusiška teritorija, tokia pat kaip Ukraina ir Baltijos šalys, Vakarams nepavyko. Lenkija ir Baltijos šalys turės tenkintis minimalia programa ir traukti iš jos uždarbiautojus", — sakė jis.

  Nosovičius mano, kad Lenkijos ir Baltijos šalių migracijos planai Baltarusijos atžvilgiu yra naudingi ir Rusijai. Jo teigimu, opozicijos gyventojų procentas nėra toks didelis, o protestai provincijos taip ir nepasiekė.

  "Kad ir kokie politiniai perversmai šiuo metu vyktų Baltarusijoje, šioje aplinkoje neišvengiamai vyraus "lagaminų nuotaikos". Suprasdami savo nesėkmę, jie stengsis apkaltinti Baltarusiją. Lenkijos ir Baltijos šalių politika šiuo klausimu jiems labai padės. <...> Geriausiu atveju visi šie opozicijos sluoksniai, gyventojų sluoksniai bus išvilioti iš Baltarusijos, taps politiniais emigrantais. Antroje ir trečioje kartose jie asimiliuosis ir bus lenkai, vokiečiai ir kt. O Baltarusijoje liks tik prorusiški gyventojai. Lenkijos ir Baltijos šalių politika yra absoliučiai naudinga Maskvai", — sakė ekspertas.

  Dar šia tema

  Politologas: Makronas norėjo parodyti Putinui, kad ES nesikiš į Baltarusijos reikalus
  ES pareiškė, kad nelaiko Lukašenkos teisėtu Baltarusijos prezidentu
  ETPA reikalauja, kad Rusija nesikištų į Baltarusijos reikalus
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, Baltijos šalys, Lenkija

  Svarbiausios temos