09:50 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak menininko, Leninas ir jo mauzoliejus yra ryškiausi pokyčių simboliai, kurių paklausa 2020 metais yra ypač didelė JAV, ir apie juos vis dažniau kalbama artėjant prezidento rinkimams

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Niujorko menininkas Deividas Datuna (David Datuna) nori Vašingtone pastatyti Lenino mauzoliejaus kopiją ir išpirkti vado kūną, praneša RIA Novosti.

  "Menininkas paaiškina meno objekto prasmę reikšmingais pokyčiais JAV, kurie pasireiškia visuomenės judėjimu link socialinių-komunistinių virsmų. Amerikiečiai yra pavargę nuo agresyvaus kapitalizmo politikos, kai jie visą gyvenimą priversti mokėti paskolas ir neturi galimybės laisvai naudotis medicina. Leninas ir jo mauzoliejus yra ryškiausi pokyčių simboliai, kurių paklausa 2020 metais yra ypač didelė JAV, ir apie juos vis dažniau kalbama artėjant prezidento rinkimams", — sakoma pranešime.

  Menininkas planuoja ne tik pastatyti mauzoliejaus kopiją, bet ir išpirkti Lenino kūną, sumokėjęs pradinį milijono dolerių įnašą, tačiau jis yra pasirengęs tam tikslui surinkti daugiau nei milijardą dolerių.

  "Rusija jau seniai yra imperija su savo imperatoriumi. Kita vertus, Amerika juda link komunizmo ir socialistinių idėjų. Šiandien atributai mauzoliejaus ir Lenino pavidalu labiau reikalingi JAV nei Rusijai. Antrą mauzoliejų pastatyti nėra sunku, tačiau Lenino pakeisti negalima, todėl noriu jį nusipirkti ir esu pasirengęs tam surinkti pinigų", — spaudos tarnyba cituoja Datunos žodžius.

  Datuna yra amerikiečių menininkas ir meno kolekcininkas. Jis tapo plačiai žinomas pardavęs daugiau nei 400 tūkstančių eurų vertės Rusijos prezidento portretą "Viską matantis V.".

  Dar šia tema

  Peru Leninas pasisakė prieš Hitlerį mero rinkimuose
  Tegai:
  Amerika, Leninas

  Svarbiausios temos