23:44 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Susitikime su Rusijos gynybos ministru Sergejumi Šoigu Baltarusijos prezidentas pasiūlė dar vieną bendrų pratybų etapą ir sakė, kad paprašė ginklų Sąjunginei valstybei stiprinti

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka sakė, kad neseniai Rusijoje susitikęs su šalies prezidentu Vladimiru Putinu jis paprašė "kai kurių ginklų tipų", praneša Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra "BelTa".

  Apie tai jis sakė trečiadienį Minske vykusiame susitikime su Rusijos gynybos ministru Sergejumi Šoigu.

  "Aš jam pasakiau, kad kai jūs atvyksite, pamatysime, ką ir kur turime iš tikrųjų sustiprinti kalbant apie Sąjunginę valstybę. Nėra ko bijoti, mes esame pasirengę to siekti. Naujausi įvykiai rodo, kad reikia drąsiau ginti tiek baltarusių, tiek rusų interesus. Taip susiklostė, kad šiuo klausimu likome vieni, bet ne patys silpniausi", — susitikime sakė Lukašenka.

  Lukašenka patikino Rusijos ministrą, kad Minskas sugeba išlaikyti padėtį "ne tik Baltarusijoje, bet ir palei mūsų sienų perimetrą".

  "Jūs galite neabejoti mūsų patikimumu ginant mūsų bendrą Tėvynę — nuo Bresto iki Vladivostoko. Pastarieji įvykiai dar labiau skatina mus laikytis kartu ir jokiu būdu nepavyks įvaryti pleišto tarp mūsų visiems tiems, kurie to siekė ir siekia", — pabrėžė valstybės vadovas.

  Jis taip pat kalbėjo apie susitarimą su Putinu tęsti karines pratybas "Slavų brolija" Baltarusijos teritorijoje.

  Sergejus Šoigu taip pat išreiškė pasirengimą plėtoti karinį bendradarbiavimą, pažymėdamas, kad Baltarusijos ir Rusijos bendrų karinių priemonių programa šiuo metu yra baigta tik 30 proc. Aptardamas dvišalį bendradarbiavimą, Baltarusijos prezidentas užtikrino Šoigu dėl Baltarusijos gynybinių pajėgumų ir pasirengimo ginti Rusiją.

  Vėliau Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas RIA Novosti pareiškė, kad Lukašenka Sočyje susitikęs su Putinu neprašė tiekti naujų Rusijos ginklų, sąveika kariniame-pramoniniame komplekse ir taip vyksta

  Pirmadienį Baltarusijoje prasidėjo tarptautinės pratybos "Slavų brolija". Be baltarusių, jose turėjo dalyvauti kariai iš Rusijos ir Serbijos. Tačiau rugsėjo 9 dieną Serbija paskelbė dalyvavimo bet kokiose karinėse pratybose moratoriumą šešiems mėnesiams, todėl šios šalies atstovai neatvyko į Baltarusiją.

  Pirmadienį Lukašenka susitiko su Putinu Sočyje. Susitikimo metu prezidentai aptarė politinę krizę Baltarusijoje. Maskva pažadėjo suteikti Minskui 1,5 milijardo dolerių paskolą. Savo ruožtu Lukašenka padėkojo Putinui už jo poziciją.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dieną įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, visoje šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.
  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka
  Фото: Пресс-служба президента Республики Беларусь

  Praėjusią savaitę Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje Tichanovskaja buvo vadinama "Baltarusijos tautos išrinktąja lydere". Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Lukašenkos pasirašytų susitarimų. Lietuvos politikų teigimu, naujų susitarimų su Rusijos Federacija pasirašymas "riboja Baltarusijos tautos suverenitetą".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja garantuoja Lukašenkos saugumą taikaus pasitraukimo atveju
  Tichanovskaja papasakojo, apie ką norėtų pasikalbėti su Putinu
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Aleksandras Lukašenka, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos