04:32 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Pasak Lukašenkos, šios šalys aktyviai veikė Europos žemyne situacijoje dėl Baltarusijos

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka Lenkiją, Lietuvą, Čekiją ir Ukrainą pavadino "Amerikos satelitais", pranešė naujienų agentūra "BelTA".

  Trečiadienį jis surengė susitikimą su respublikos politiniais aktyvistais, kuriame kalbėjo apie savo padėties šalyje viziją. Lukašenka pažymėjo, kad šių įvykių analizė atskleidžia tikrus oponentų ketinimus ir taktiką.

  "Norėdami nusimesti visas kaukes vienu metu, įvardinkime šiuos žaidėjus vardais. Pasaulinių centrų lygmenyje tai pirmiausia yra Jungtinės Amerikos Valstijos, konkrečiau, vadinamosios demokratijos paramos fondų tinklas. Europos žemyne ​​veikė Amerikos satelitai: Lenkija, Lietuva, Čekija ir, deja, mūsų Ukraina", — sakė jis.

  Pasak Lukašenkos, kiekviena valstybė "atliko savo vaidmenį". Čekija buvo išteklių centras, Lenkija — pirmiausia žiniasklaidos kanalų inkubatorius, o vėliau tremtyje esančių alternatyvių institucijų aikštelė, sakė politikas.

  "Lietuva, kurią įskaudino BelAE tema, kaip Baltarusijos ir Europos santykių taranas. Ukraina, nepaisant mūsų nuolatinės paramos (pavyzdžiui, teritorinio vientisumo ir kitais klausimais), priešingai nei mūsų santykių dvasia, tapo politinių provokacijų forpostu", — pridūrė jis.

  Lukašenka teigė, kad proceso subjektai, jų vadovai ir bendrininkai yra aiškiai matomi, o taktika buvo paremta klasikiniu "spalvotųjų revoliucijų" scenarijumi.

  Anksčiau Minsko valdžia ne kartą pareiškė, kad protesto akcijos Baltarusijoje derinamos iš užsienio, ir kaltino Vakarų šalis tiesioginiu kišimusi į padėtį respublikoje. Jau daugiau nei mėnesį tęsiasi po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, laimėjo Lukašenka, prasidėjusios demonstracijos. Jo oponentai, taip pat Europos Sąjunga, nesutinka su balsavimo rezultatais.

  Pirmosiomis neramumų dienomis saugumo pajėgos slopino protestuotojų veiksmus, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau nei 6,7 tūkst. demonstrantų. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Dar šia tema

  Peskovas papasakojo apie Putino ir Lukašenkos derybas
  Ekspertas: Lietuva ir Lenkija nori įtraukti ES ir JAV į situaciją Minske
  Tichanovskaja garantuoja Lukašenkos saugumą taikaus pasitraukimo atveju
  Tichanovskaja papasakojo, apie ką norėtų pasikalbėti su Putinu
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, JAV, Čekija, Lenkija, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos