03:13 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Anot politiko, tai bus įmanoma, jei iš Maskvos pusės bus pasiūlytos ne blogesnės sąlygos nei Baltijos šalyse

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Trečiadienį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka susitikime su šalies politiniais aktyvistais Sočyje pasakojo apie derybų su kolega iš Rusijos Vladimiru Putinu detales, pranešė naujienų agentūra "BelTA".

  Visų pirma jie kalbėjo apie krovinių srautų iš Baltijos šalių nukreipimą į Sankt Peterburgą. Baltarusijos lyderis papasakojo, kokiomis sąlygomis jis pasirengęs tai padaryti.

  "Mes taip pat labai rimtai kalbėjome apie krovinių srautų perorientavimą iš Baltijos šalių į Sankt Peterburgą. Aš jam tiesiai pasakiau: jei pasiūlysite tokias sąlygas, kokias turime Baltijos šalyse, mums tas pats. Žinodamas, kad aš dar neišskridau iš Sočio, jis liepė viską paskaičiuoti ir surengti dėl to derybas", — sakė Lukašenka.

  Tai ne pirmas kartas, kai iškeltas galimo krovinių perorientavimo iš Baltijos šalių uostų klausimas. Anksčiau Baltarusijos vadovas paskelbė apie tokią galimybę. Jo vertinimu, tai gali būti "šiek tiek nenaudinga", tačiau tarifus galima pakoreguoti.

  Taip pat buvo pranešta, kad naftos srautų perkėlimas iš Lietuvos uostų į Rusijos, ypač Ust-Lugą, buvo aptartas Rusijos ir Baltarusijos ministrų pirmininkų Michailo Mišustino ir Romano Golovčenkos derybose. Kaip jau pažymėjo Rusijos Federacijos energetikos ministras Aleksandras Novakas, tam reikia koordinuoti šiame procese dirbančių įmonių ekonomines sąlygas.

  Be to, Maskva ir Minskas jau aptarė galimybę padidinti baltarusių krovinių gabenimo per Rusijos uostus apimtį. Šalys pareiškė abipusį susidomėjimą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  Baltarusija paneigė informaciją apie draudimą įvažiuoti į šalį Lietuvos vežėjams
  Maskva ir Minskas aptarė krovinių apyvartos padidinimą per Rusijos uostus
  Lietuva skundžiasi "dezinformacijos skleidimu" dėl situacijos Baltarusijoje
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rusija, krovinių vežimas, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos