13:42 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (100)

  Baltarusijoje atliekamame testavime dalyvaus apie šimtas savanorių. Norintys gali pateikti paraiškas aštuonių Minsko ir Vitebsko organizacijų, pasirinktų kaip tyrimų vietos, interneto svetainėse

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Baltarusija gavo dokumentų paketą, skirtą Rusijos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniam tyrimui atlikti, "Telegram" kanale pranešė respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Dabar gauti dokumentai yra analizuojami, ekspertų grupėje yra Sveikatos priežiūros ekspertizės ir tyrimų centro darbuotojai, taip pat pagrindiniai ekspertai epidemiologijos ir infekcinių ligų srityje.

  Jie turėtų įvertinti "galimybę gauti patikimus duomenis apie vaisto veiksmingumą ir saugumą" ir apsvarstyti etinius su tyrimu susijusius klausimus.

  "Planuojama, kad vakcinai bus atliekamas dvigubai aklas, placebo kontroliuojamas klinikinis tyrimas. Šis bandymas bus didelio masto Rusijos Federacijoje atlikto "Gam-COVID-Vac" vakcinos tyrimo dalis", — sakoma pranešime.

  Baltarusijoje atliekamame testavime dalyvaus apie šimtas savanorių. Norintys gali pateikti paraiškas aštuonių Minsko ir Vitebsko organizacijų, pasirinktų kaip tyrimų vietos, interneto svetainėse.

  Vakcina nuo koronaviruso
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  Anksčiau Minskas ir Maskva susitarė dėl Baltarusijos dalyvavimo trečiajame Rusijos vakcinos "Sputnik V" testavimo etape. Pirmaisiais tyrimo etapais vaistas suformavo stabilų humoralinį ir ląstelinį imuninį atsaką šimtui procentų savanorių ir nesukėlė jiems rimtų nepageidaujamų reiškinių pagal bet kurį iš kriterijų. Tuo tarpu vakcinuotų žmonių neutralizuojančių antikūnų lygis buvo 1,4–1,5 karto didesnis už sergančiųjų antikūnų lygį.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik /
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (100)

  Dar šia tema

  Trampas palygino Rusijos ir Amerikos vakcinas nuo koronaviruso  
  Vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" išleista į civilinę apyvartą
  Žurnalas "Lancet" kreipėsi į rusų vakcinos nuo COVID-19 kūrėjus
  Po "Vector" vakcinos reikšmingo šalutinio poveikio nenustatyta
  Rusijos vakcina nuo koronaviruso domisi 50 šalių
  Tegai:
  Baltarusija, vakcina, COVID-19

  Svarbiausios temos