16:39 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat Europos parlamentarai pareikalavo nedelsiant pradėti tarptautinį situacijos su Navalnu tyrimą, dalyvaujant ES, JT, Europos Tarybai ir OPCW

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Europos Parlamentas pareikalavo griežtesnių sankcijų Rusijai dėl situacijos su Aleksejumi Navalnu. Tai teigiama rezoliucijoje, kurią Europos Parlamento nariai patvirtino plenarinėje sesijoje.

  "Europos Parlamentas <...> primygtinai ragina sukurti tokį sankcijų mechanizmą, kuris leistų rinkti informaciją ir įšaldyti korumpuotų asmenų aktyvus Europoje pagal Kovos su korupcija fondo atlikto Aleksejaus Navalno tyrimo rezultatus", — rašoma dokumente.

  Be to, EP ragina visas ES šalis atsisakyti dujotiekio "Nord Stream-2" užbaigimo, taip pat primygtinai reikalauja kuo anksčiau įvesti tikslines sankcijas už žmogaus teisių pažeidimus.

  Алексей Навальный
  © REUTERS / Evgenia Novozhenina

  Rezoliucijoje taip pat kalbama apie būtinybę pradėti išsamų strateginį ES santykių su Rusija peržiūrėjimą ir Maskvos izoliacijos tarptautiniuose forumuose, tokiuose kaip G7, pratęsimą.

  Be to, Europos parlamentarai pareikalavo nedelsiant pradėti tarptautinį situacijos su Navalnu tyrimą, dalyvaujant ES, JT, Europos Tarybai ir OPCW.

  Už rezoliuciją balsavo 532 deputatai, prieš — 84, susilaikė — 72. Europos Parlamento sprendimas neturi privalomosios teisinės galios.

  Navalnas rugpjūčio 20 dieną buvo paguldytas į ligoninę Omske, kai blogai pasijuto lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau tinklaraštininkas lėktuvu nuskraidintas į Vokietiją. Vokietijos vyriausybė, remdamasi karo gydytojų pateikta informacija, paskelbė, kad Navalnas, kaip įtariama, buvo apnuodytas. Kremlius teigė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų paklausimą dėl šios situacijos.

  Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo atlikti patikrinimus. Rusijos ambasada Berlyne teigė, kad tikisi, jog Vokietija kuo greičiau atsakys į Rusijos generalinės prokuratūros rugpjūčio 27 dieną pateiktą prašymą suteikti teisinę pagalbą Navalno byloje.

  Rusija yra suinteresuota ir nori išsiaiškinti situaciją. Tam reikia informacijos iš Vokietijos, tačiau jos dar nėra, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas. Tyrimo veiksmai dėl padėties su Navalnu yra de facto vykdomi. Jei bus patvirtinta, kad būta nuodingos medžiagos, tyrimas bus atliekamas ir de jure, sakė Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius, atsakydamas į žurnalistų klausimus.

  Rugsėjo 7 dieną Berlyno "Šaritė" klinika pranešė, kad Navalno būklė pagerėjo, jis išvestas iš komos.

  Dar šia tema

  NYT pranešė apie Navalno planus pasveikus grįžti į Rusiją
  Rusija niekuo negali padėti Vokietijai
  Navalnas pasidalino savo pirmąja nuotrauka atsipeikėjus iš komos
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Rusija, Europos Parlamentas, sankcijos

  Svarbiausios temos