00:24 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad tokie veiksmai yra įžūlus ir akivaizdus kišimasis į šalies vidaus reikalus

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Baltarusijos užsienio reikalų ministerija įvertino buvusios kandidatės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos kalbą ES Užsienio reikalų ministrų tarybos posėdyje Briuselyje kaip nepagarbą respublikos piliečiams, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į Informacijos ir skaitmeninės diplomatijos departamento vadovą, Užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorių Anatolijų Glazą.

  Jos pranešimas numatytas rugsėjo 21 dieną.

  Glazas pareiškė, kad "būtų juokinga ir įdomu, jei nebūtų graudu". Glazas pažymėjo, kad tokie veiksmai yra įžūlus ir atviras kišimasis į šalies vidaus reikalus ir visiška nepagarba jos piliečiams.

  "Kam apskritai rengti rinkimus, jei jūs galite tiesiog iš išorės paskirti kokį nors patogų visais atžvilgiais subjektą ir apsimesti, kad kuriate su juo santykius?" — pabrėžė jis.

  Anot Užsienio reikalų ministerijos atstovo spaudai, tokie Europos Sąjungos žingsniai įrodo, kad šiuo metu yra vykdomas kursas, kuriuo siekiama pakenkti Baltarusijos suverenitetui.

  "Žinoma, apie mūsų principingą ir suprantamą poziciją šia tema jau buvo pranešta ES atstovui Minske, taip pat atitinkamiems asmenims Briuselyje", — sakė Glazas.

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tikhanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje aktyviai dalyvauja kaimyninės valstybės reikaluose. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti padėties kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę patiems susitvarkyti. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas, keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "veikia visai nedemokratiniais metodais".

  Savo ruožtu Lukašenka Lietuvą ir Lenkiją pavadino "Amerikos satelitais", kurie aktyviai veikė situaciją Baltarusijoje.

  Dar šia tema

  Įsakymo kaina. Kuo rizikuoja Lietuva dideliame žaidime prieš Rusiją?
  Ekspertas: Lietuva, Lenkija ir Ukraina gali surengti provokacijas Baltarusijai
  Ekspertas: Lietuva kimba prie BelAE tik dėl neteisybės jausmo
  Tegai:
  ES, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos