09:05 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kelionių fotografas Pavelas Matvejevas ekstremaliai keliavo iš Kaliningrado į Kamčiatką, išplaukė į jūrą "Kruzenšernu", savaitę gyveno palapinėje Jakutijoje, esant 50 laipsnių šalčiui

  Interviu RIA Novosti jis pasakojo, kur Rusijoje galima pamatyti juodus paplūdimius, Marsą primenančius peizažus, baltas uolas ir ruošti pusryčius karšto vandens šaltinyje.

  Gimiau Maskvoje, bet visą savo suaugusį gyvenimą praleidau Kaliningrado srityje. Ir svarbiausias traukos taškas man yra, žinoma, Baltijos jūra.

  Aš galiu kelias valandas laukti pakrantėje, kad sulaukčiau reikiamos šviesos ir padaryčiau gražų kadrą. Jūros fotografavimo grožis yra tas, kad net jei kamera nukreipta į tą patį tašką, visi kadrai yra skirtingi — dėl vandens, šviesos ir debesų judėjimo. Jūros negalima nufotografuoti vienodai du kartus.

  Путешествие по Северному морю
  © Фото : Павел Матвеев
  Kelionė Šiaurės jūroje.

  Daugumai žmonių geras oras yra giedras dangus su kaitria saule.

  Fotografui yra priešingai. Geriausias mano išėjimas į jūrą yra per lietų. Labai neįprastas jausmas, kai ateini į pakrantę arčiau saulėlydžio, supranti, kad artėja audra. Eini prie jūros, o priešaky tave pasitinka minia žmonių. Poilsiautojai stengiasi kuo greičiau palikti paplūdimį, kad jų neužkluptų lietus. Ir aš vienintelis einu prie jūros. Būtent besikeičiant orui nufotografuojami neįtikėtini saulėlydžiai.

  Балтийское море на закате
  © Фото : Павел Матвеев
  Saulėlydis Baltijos jūroje.

  Fotografuoti jūrą aš galiu be galo.

  Ir nors sėkminga pasirodo tik viena ar dvi nuotraukos iš dešimties (ne visada pavyksta pagauti tinkamą šviesą kartu su debesuotumu), pakrantėje praleistas laikas savaime yra nuostabus. Dėl to, kad dažniausiai fotografuoju jūrą "ne paplūdimio" oru, ji visada būna vieniša. Eini kelis kilometrus palei vandenį — ir nė gyvos dvasios! Tai tokia palaima!

  Sachalinas yra viena gražiausių vietų Rusijoje.

  Daugelis žmonių jūrą sieja su atostogomis paplūdimyje. Bet tik ne aš. Ir būtent šios vietos man yra patraukliausios. Be to, spalio pabaigoje. Pačią pirmą dieną nuvykome į pakrantę. Beveik dešimt valandų lėktuvuose, porą valandų automobiliu. Aš nemiegojau daugiau nei parą. Bet prie jūros mintys apie miegą visiškai išsisklaidė!

  Мыс Евстафия. Путешествие на остров Сахалин
  © Фото : Павел Матвеев
  Sachalino sala.

  Palei visą pakrantę nuo Paukščių kyšulio iki Milžino kyšulio yra daugybė grotų, arkų ir stulpų, kuriuos jūroje sukūrė vėjas ir jūros bangos, o ant jų — paukščių kolonijos.

  Ši vieta turi gamtos paminklo statusą, ji labai unikali!

  Мыс Птичий, мыс Великан, Сахалин
  © Фото : Павел Матвеев
  Paukščių ir Milžino kyšulys.

  Juodas smėlis Eustafijaus kyšulyje atrodo nuostabiai!

  Paplūdimys išmargintas kriauklėmis. Tai sukuria absoliučiai unikalų vaizdą.

  Iturupas yra sala Kurilų salų Didžiojo kalvagūbrio pietinėje grupėje, didžiausia salyne.

  Įdomiausia vieta yra Jankito lavos plynaukštė. Vos dešimt minučių kelio nuo Kurilsko!

  Лавовое плато Янкито
  © Фото : Павел Матвеев
  Jankito lavos plynaukštė.

  Manau, kad visi turi asociacijų su Marso peizažais.

  Ir man tai tikrai yra užšalusi vulkaninė lava, susiformavusi pajūryje išsiveržus Bogdano Chmelnickio ugnikalniui. Uolų formos yra labai specifinės. Jos taip pat yra aštrios ir šiurkščios, netyčia užsikabinę drabužius galite lengvai perplėšti.

  Плато Янкито
  © Фото : Павел Матвеев
  Jankito lavos plynaukštė.

  Tačiau dar įspūdingesnis reginys saloje yra baltos uolos.

  Jos yra iš pemzos ir taip pat susidarė dėl ugnikalnio išsiveržimo. Norėdami patekti į jas, turite judėti pakrante. Vietomis uolos priartėja taip arti vandens, kad reikia laukti akimirkos, kai banga palieka smėlį — tada galima pajudėti.

  Белые скалы на острове Итуруп
  © Фото : Павел Матвеев
  Baltos uolos Iturupo saloje.

  Iturupas yra vulkaninė sala su kalnuotu reljefu. Saloje man daug kas priminė Islandiją. Pavyzdžiui, geizerių slėnis, kuriame lengva išsivirti savo pusryčius karšto vandens šaltinyje.

  Be to, augalija man atrodė labai neįprasta. Visur auga... bambukai. Taip pat keistų kontūrų medžiai, tarsi specialiai susukti bonsų meistrų.

  Tegai:
  fotografija, jūra

  Svarbiausios temos