03:20 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Visa korespondencija, prieš pasiekdama JAV vadovą, yra kruopščiai tikrinama už prezidento rezidencijos ribų

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. FTB pareiškė, jog vykdo tyrimą po pranešimų apie nuodų siuntimą JAV prezidentui Donaldui Trampui, nors ir nepatvirtino incidento detalių.

  "FTB ir mūsų partneriai Slaptojoje tarnyboje ir Pašto inspekcijos tarnyboje vykdo tyrimą dėl įtartino laiško, atsiųsto JAV vyriausybinio objekto pašto adresu. Šiuo metu nėra jokios grėsmės visuomenės saugumui", — sakoma FTB Vašingtono biuro pranešime.

  Apie tai, kad Trampui adresuotoje siuntoje buvo rastas stiprus nuodas ricinas, pranešė televizijos kanalas "CNN" su nuoroda į du šaltinius teisėsaugos organuose.

  Anot šaltinių, du teisėsaugos institucijų testai patvirtino ricino buvimą. Visa į Baltuosius rūmus atsiunčiama korespondencija prieš pristatymą yra tikrinama už prezidento rezidencijos ribų.

  Ricinas jau figūravo JAV kriminalinėse suvestinėse. 2011 metais du Džordžijos valstijos gyventojai buvo sulaikyti įtariami sąmokslu, kurio metu platino nuodus kelių miestų federalinėse institucijose. Ricinas buvo atsiųstas 2013 metais ir buvusiam JAV prezidentui Barakui Obamai ir dar vienam senatoriui respublikonui.

  Dar šia tema

  Trampas apkaltino Kongreso narius slaptų duomenų nutekinimu
  Klastingas Kremliaus planas: sužlugdyti Ameriką, kad būtų išgelbėtas Trampas
  Donaldo Trampo karas ir taika
  Trampas įspėjo amerikiečius dėl neramumų rinkimų dieną
  Tegai:
  siuntos, nuodingosios medžiagos, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos