08:46 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Visų pirma, naikintuvai "Typhoon" pirmą kartą buvo išsiųsti už Poliarinio rato patruliuoti netoli Murmansko, kur yra pagrindinės Rusijos povandeninių laivų bazės

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Britanijos oro pajėgų naikintuvai ir Britanijos karinių jūrų pajėgų laivai žymiai sustiprino patruliavimą palei Rusijos sienas, kad būtų galima nustatyti "pažeidžiamas Rusijos gynybos puses", praneša RIA Novosti su nuoroda į leidinį "Sunday Times".

  Kaip pranešama, nuo paskutinės rugpjūčio savaitės prie Rusijos sienų Juodosios jūros regione, taip pat prie Kolos pusiasalio krantų buvo išsiųsti mažiausiai 28 Karališkųjų oro pajėgų lėktuvai, beje, skrydžiuose vienu metu dalyvavo iki penkių orlaivių.

  Leidinys pažymi, kad tolimuosiuose skrydžiuose dalyvavo naikintuvai "Typhoon" ir kuro papildymo ore lėktuvai "Voyager", taip pat žvalgybiniai lėktuvai "Sentinel", "RC-135" ir "Sentry E-3 AWACS". Prieš dvi savaites leidinys pranešė apie pirmuosius naikintuvų "Typhoon" skrydžius virš Ukrainos, ir, kaip pabrėžia laikraštis, "kariniai šaltiniai ir duomenys iš orlaivių sekimo tinklalapių patvirtino, kad nuo tada sustiprėjo patruliavimas virš Juodosios jūros".

  Be to, pažymima, kad naikintuvai "Typhoon" pirmą kartą buvo išsiųsti už Poliarinio rato patruliuoti netoli Murmansko, kur yra pagrindinės Rusijos povandeninių laivų bazės.

  Aukštas pareigas britų žvalgyboje užimantis šaltinis laikraščiui pareiškė, kad informacija, surinkta atlikus tokias misijas, padės Britanijos gynybos ministerijos ekspertams "nustatyti pažeidžiamas priešininkų puses ir pabandyti jomis pasinaudoti".

  Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Pagrindinės operacinės valdybos viršininkas, Generalinio štabo viršininko pirmasis pavaduotojas Sergejus Rudskojus penktadienį pranešė, kad užsienio žvalgybiniai orlaiviai Juodosios jūros regione pradėjo rodytis 40 % dažniau nei pernai. Pasak jo, dar labiau padidėjo oro žvalgybos intensyvumas netoli Krymo pusiasalio.

  Dar šia tema

  Karo ekspertas: Rusijos reakcija į provokacijas erzina NATO
  Nufilmuota, kaip MiG-31 perėmė NATO lėktuvus virš Barenco jūros
  Šoigu atkreipė dėmesį į NATO norą grįžti į konfrontaciją Šaltojo karo metu  
  NATO šalys surengs jūrų operaciją Tolimojoje Šiaurėje
  NATO sąjungininkai rengia Vokietijos ir JAV karą
  Tegai:
  Didžioji Britanija, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos