06:59 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos specialistai stebės griežtą skrydžio parametrų virš Rusijos teritorijos laikymąsi ir sutartyje numatytos stebėjimo įrangos naudojimą

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Bendra Vokietijos, Prancūzijos ir Rumunijos misija rugsėjo 21–25 dienomis vykdys stebimąjį skrydį virš Rusijos iš Kubinkos aerodromo, tomis pačiomis dienomis Rusijos inspektoriai vykdys stebimąjį skrydį virš Prancūzijos iš Orleano–Brisy aerodromo, pranešė Nacionalinio branduolinės rizikos mažinimo centro vadovas Sergejus Ryžkovas, rašo RIA Novosti.

  "Nuo 2020 metų rugsėjo 21 iki rugsėjo 25 dienos, įgyvendinant Tarptautinę atviro dangaus sutartį, bendra Vokietijos, Prancūzijos ir Rumunijos misija stebimąjį skrydį virš Rusijos Federacijos teritorijos atliks Rumunijos stebėjimo orlaiviu AN-30 iš Kubinkos aerodromo", — sakė jis.

  Pasak Ryžkovo, Rusijos specialistai stebės griežtą skrydžio parametrų virš Rusijos teritorijos laikymąsi ir sutartyje numatytos stebėjimo įrangos naudojimą. AN-30 orlaivis priklauso orlaivių, kurie nėra skirti naudoti ginklams, klasei.

  Centro vadovas taip pat pridūrė, kad Rusijos inspektoriai planuoja atlikti stebimąjį skrydį virš Prancūzijos.

  "Įgyvendinant Tarptautinę atviro dangaus sutartį, Rusijos inspektorių grupė planuoja atlikti stebimąjį skrydį Rusijos stebėjimo orlaiviu TU-154M LK-1 virš Prancūzijos teritorijos", — sakė Ryžkovas.

  Operacija vyks 2020 metų rugsėjo 21–25 dienomis iš Orleano–Brisy atviro dangaus aerodromo. Pažymima, kad maksimalus skrydžio nuotolis bus 2078 kilometrai. Orlaivis vykdys stebėjimą sutartu maršrutu ir bus kontroliuojamas Prancūzijos.

  "Stebimieji skrydžiai pagal sutartį vykdomi siekiant didesnio dalyvaujančių valstybių karinės veiklos atvirumo ir skaidrumo, taip pat didinti saugumą stiprinant pasitikėjimą skatinančias priemones", — apibendrino vadovas.

  Atviro dangaus sutartis buvo pasirašyta 1992 metais ir galioja nuo 2002 metų. Po Šaltojo karo dokumentas tapo viena iš pasitikėjimą skatinančių priemonių Europoje. Tai leidžia valstybėms narėms atvirai rinkti informaciją apie viena kitos karines pajėgas ir veiklą. Dar neseniai 34 valstybės buvo šios sutarties šalys. Gegužės pabaigoje JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad JAV traukiasi iš susitarimo. Vašingtono teigimu, šio sprendimo priežastis buvo "nuolatiniai Rusijos daromi pažeidimai". Visų pirma, JAV kaltina Maskvą, kad ji tariamai naudojo "Atvirą dangų" kaip "karinės prievartos" instrumentą. Tačiau Rusija ne kartą atmetė šiuos teiginius.

  Dar šia tema

  Zacharova paaiškino Atviro dangaus sutarties problemą Amerikai
  JAV pasitraukia iš Atviro dangaus sutarties
  NI palygino JAV pasitraukimą iš Atviro dangaus sutarties su Karibų krize
  Tegai:
  stebėjimo skrydis

  Svarbiausios temos