06:04 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (480)

  Praėjusią savaitę Baltarusijos koordinacinės tarybos lyderis Pavelas Latuška sakė, kad opozicija tikisi iš ES gauti iki keturių milijardų dolerių

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja Briuselyje susitarė dėl Europos Sąjungos pagalbos paketo "po demokratinių pokyčių" respublikoje, antradienį pranešė jos spaudos tarnyba.

  Pirmadienį Tichanovskaja buvo Briuselyje, kur susitiko su ES šalių užsienio reikalų ministrais ir Europos Parlamento nariais.

  "Svetlana Tichanovskaja baigė vizitą Briuselyje, kur pasisakė priešais ES užsienio reikalų ministrus, susitiko su ES diplomatijos vadovu Žozepu Boreliu, Europos Parlamento pirmininku Deividu Sasoliu ir pasisakė prieš Europos parlamentarus... Svetlana Tichanovskaja taip pat susitarė dėl to, kad po demokratinių pokyčių Baltarusijai bus suteiktas pagalbos paketas", — RIA Novosti cituoja Tichanovskajos spaudos tarnybos pranešimą.

  Praėjusią savaitę Baltarusijos koordinacinės tarybos lyderis Pavelas Latuška sakė, kad opozicija tikisi iš Europos Sąjungos gauti iki keturių milijardų dolerių tuo atveju, jei respublikoje pasikeis valdžia ir ji eis demokratizacijos keliu.

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis veiksmus malšino saugumo pajėgos: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą bei specialią įrangą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeisti šimtai žmonių, tarp jų — per 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (480)

  Dar šia tema

  Linkevičius papasakojo apie Tichanovskajos susitikimą su ES ministrais
  Ekspertas: Lietuva nori būti dosni Baltarusijai Senosios Europos sąskaita
  ES pareiškė, kad nėra sutarimo sankcijų Baltarusijai atžvilgiu
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Baltarusija, ES, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos