07:57 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas priminė, kad Rusijos gynybos ministerija vykdo labai atvirą politiką karinių pratybų srityje

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Rusija iš anksto pranešė NATO apie strategines pratybas "Kaukazas 2020" ir pakvietė į jas Vakarų šalių karo atašė, tačiau jos niekada nepakvietė Rusijos į savo pratybas, interviu RT TV sakė Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas, praneša RIA Novosti.

  "Mes nematome tų pačių JAV ir jos partnerių veiksmų NATO bloke. Visų pirma, nebuvo jokių kvietimų į jų pratybas", — sakė jis.

  Gerasimovas priminė, kad Rusijos gynybos ministerija vykdo labai atvirą politiką karinių pratybų srityje.

  Pratybos buvo paskelbtos Gynybos ministerijos kolegijoje praėjusių metų gruodį, o likus dešimčiai dienų iki pratybų pradžios gynybos viceministras Aleksandras Fominas surengė instrukciją užsienio šalių karo atašė.

  "Aš jiems pasakojau apie pratybų tikslus, užduotis ir sudėtį, apie pratybų eigą. Mes pranešėme apie tai ESBO, pranešėme JAV ir kitoms NATO šalims. Šiandien mes pakvietėme visus atašė į pratybas, surengėme su jais instruktažą. Na, kur dar didesnis atvirumas?" — pažymėjo jis.

  "Mes susitinkame ir pakviečiame tas valstybes, kurios nori su mumis bendradarbiauti. Tai, mūsų manymu, yra labai naudinga. Kaip operatyvinio kovinio rengimo dalis, kaip keitimosi patirtimi dalis. Tiesiog užmegzti grynai žmogiškus kontaktus, sąveiką", — sakė Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas.

  Kartu Gerasimovas pažymėjo, kad pastaruoju metu Kinija reguliariai dalyvauja tokiose pratybose.

  "Na, Kinija dalyvauja visose pratybose, kurias mes vykdome — ir rytuose, ir centre, ir dabar pietuose", — sakė jis.

  Gerasimovas prisiminė, kad pirmą kartą Rusija kartu su Kinija vykdė bendras pratybas "Vostok 2018", kai Kinijos padalinių personalas sudarė apie 3,5 tūkst. žmonių, taip pat dalyvavo Mongolijos daliniai. Pernai Kinija dalyvavo KSSO pratybose. Tai yra, Kinijos armijos daliniai reguliariai dalyvauja visuose Rusijos renginiuose, susijusiuose su karių mokymu, pažymėjo generolas.

  Dar šia tema

  Vakarai smerkia Staliną už tai, ką ir patys darė
  Šėtoniškas ginklas: Rusija turi kai ką sukaupusi "orbitiniam bombardavimui"
  Tegai:
  pratybos, NATO, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos