23:50 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Opozicija planavo dar vieną "moterų protestą" Minske, kuris turėjo prasidėti Pergalės aikštėje, tačiau valandą prieš mitingą metro prie aikštės buvo uždarytas, o protesto "Telegram" kanalai pateikė siūlymus eiti į Komarovskio turgų

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Keli žmonės buvo sulaikyti per nesankcionuotą protestą Minske esančiame Komarovskio turguje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos vyriausybę.

  "Keli žmonės buvo sulaikyti pažeidus įstatymus dėl masinių renginių. Prieš areštus policija ne kartą perspėjo minią apie jų veiksmų neteisėtumą", — sakė agentūros šaltinis.

  Kaip iš įvykio vietos pranešė RIA Novosti korespondentas, policija sulaikė mažiausiai tris moteris. Viena jų — 73 metų aktyvistė Nina Baginskaja. Moterį su balta-raudona-balta vėliava sulaikė du policijos pareigūnai, ji buvo įsodinta į policijos mikroautobusą. Sulaikoma moteris priešinosi ir šaukė.

  Šiandien opozicija planavo reguliarų "moterų protestą" Minske. Jis turėjo prasidėti Pergalės aikštėje, tačiau likus valandai iki mitingo šalia aikštės esantis metro buvo uždarytas, o protesto "Telegram" kanaluose buvo paskelbti siūlymai eiti į Komarovskio turgų, siekiant "apgauti" policiją.

  Po rugpjūčio 9 dieną įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, visoje šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai malšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Tuo tarpu rugsėjo 23 dieną Nepriklausomybės rūmuose buvo inauguruotas Lukašenka. Tai sukėlė naują protestų bangą, kurią teisėsaugos pareigūnai vėl išsklaidė naudodami jėgą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Dar šia tema

  Baltarusijos krovinių išėjimas iš Klaipėdos gali smarkiai paveikti Lietuvos įmones
  Vaičiūnas pasiskundė TATENA dėl BelAE paleidimo
  Tegai:
  protestas, moterys, Minskas

  Svarbiausios temos