19:11 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (62)

  Rusijos tinklaraštininkas Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel slapta aplankė Aleksejų Navalną, kai jis gydėsi Berlyno "Šaritė" klinikoje, pranešė dienraštis "Spiegel".

  Kita informacija neskelbiama.

  Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką. Po kelių dienų Vokietijos valdžia paskelbė, kad jis esą buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos vyriausybė taip pat pranešė, kad šias išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, o Berlyno prašymu Cheminio ginklo draudimo organizacija atlieka dar vieną tyrimą.

  Maskva išsiuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie analizės rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo. Tuo tarpu prokuratūra ir policija pradėjo tyrimą tą dieną, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę. Kita vertus, vienas iš "Novičiok" kūrėjų Leonidas Rinkas išreiškė abejonę, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas būtent šia medžiaga — anot jo, Navalnas neturėjo atitinkamų simptomų. Be to, yra žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų, jį tyrė apie 20 Vakarų valstybių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino ir Cheminio ginklo draudimo organizacija.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (62)

  Dar šia tema

  JAV pasiūlė įvesti sankcijas Rusijai dėl Navalno
  Vokietijos diplomatas ragina nestatyti "sienos" su Rusija dėl Navalno
  Politologas: Trampas nenori įsitraukti į "tamsią istoriją" su Navalnu
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Angela Merkel, Vokietija

  Svarbiausios temos