19:33 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Lenkijos ministras priminė, jog rugpjūčio pabaigoje ES užsienio reikalų ministrai pasiekė sutarimą, kad ES sieks įvesti sankcijas Baltarusijos pareigūnams, atsakingiems už "prezidento rinkimų klastojimą Baltarusijoje arba už žiaurų elgesį su demonstrantais po rinkimų"

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Lenkija ir kitos Baltarusijos kaimynės ES gali įvesti nacionalines sankcijas tam tikriems Baltarusijos pareigūnams, jei to nepadarys Europos Sąjunga, žurnalistams Budapešte sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignievas Rau, praneša RIA Novosti.

  "Jei neprieisime iki tokių sankcijų įvedimo — mes kalbame apie sankcijas, skirtas atskiriems Baltarusijos valstybės pareigūnams, — tada mūsų regiono šalys svarsto — kalbu apie Baltarusijos kaimynes, kurios yra ES narės, — įvesti nacionalines sankcijas", — sakė Rau.

  Tuo tarpu Lenkijos ministras išreiškė viltį, kad bus įvestos ES sankcijos. Jis priminė, jog rugpjūčio pabaigoje ES užsienio reikalų ministrai pasiekė sutarimą, kad ES sieks įvesti sankcijas Baltarusijos pareigūnams, atsakingiems už "prezidento rinkimų klastojimą Baltarusijoje arba už žiaurų elgesį su demonstrantais po rinkimų".

  Anksčiau Kipras priešinosi ES sankcijų Baltarusijai įvedimui, reikalaudamas įvesti apribojimus Turkijai.

  Anksčiau po susitikimo Briuselyje ES užsienio reikalų ministrai dar kartą patvirtino Sąjungos poziciją dėl Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų nepripažinimo ir ketinimą įvesti sankcijas Baltarusijos piliečiams, kurie, pasak ES, dalyvavo klastojant balsavimo rezultatus ir naudojant smurtą prieš protestuotojus.

  Tačiau šiuo klausimu dar nėra susitarta dėl Kipro, kuris blokuoja sprendimą, reikalaudamas lygiagrečiai įvesti panašias priemones prieš Turkiją dėl jos vykdomų išteklių žvalgymo darbų Viduržemio jūroje, Kipro ekonominėje zonoje.

  Rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos protestus malšino, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, naudojo ašarines dujas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių. Kaip tuo metu pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų — daugiau kaip 130 teisėsaugos pareigūnų. Protestai trunka jau daugiau nei mėnesį. Tuo pačiu metu rengiamos Lukašenkos šalininkų eitynės. Be to, valstybinė agentūra "Belta" trečiadienį paskelbė, kad įvyko Lukašenkos inauguracija.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Dar šia tema

  Lietuva pasiūlė ES įvesti bevizį režimą Baltarusijos piliečiams
  ES pareiškė, kad nėra sutarimo sankcijų Baltarusijai atžvilgiu
  Tichanovskaja pareiškė apie susitarimą su ES dėl pagalbos Baltarusijai "po pokyčių"
  ES ir JAV: tegul Lenkija pati sprendžia savo problemas su Baltarusija
  Tegai:
  sankcijos, Lenkija, Baltarusija

  Svarbiausios temos